P, 3.12.2023

Naissoo-nimelise konkursi võitsid Marten Kuningas ja Raul Ojamaa

Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pühapäeval, 6. aprillil asetleidnud 30. Uno Naissoo nimelisel loomingu- ja interpretatsiooni konkursil saavutasid esimese koha Marten Kuningas ja Raul Ojamaa looga «Tagurpidi vaal».

 Lugu avaldatakse mai keskpaigas esimese singlina Marteni parasjagu salvestamisel olevalt plaadilt «Praktiline mees».

Auhinnaga pärjatud muusika autoriks on ansambli kitarrist Raul Ojamaa ning viis ja sõnad pärinevad Marten Kuninga sulest.

Juubelieas loomingukonkurssi kommenteeris žüriiliige Ivo Heinloo Klassikaraadiost: «Valida oli paljude heade lugude vahel ning eriti leidis siit tugevaid instrumentaliste, kuid mitte niivõrd häid lauljaid, mis on minu meelest tihtipeale sarnaste konkursside juures probleemiks. «Tagurpidi vaal» eristus teistest just selle poolest, et oli tunda, kuidas oli vaeva nähtud loo tervikuks seadmisega.»

Muusikalisel jõuproovimisel osalenud tööde vahel valimisel peeti oluliseks nii loo ülesehitust kui ka selle kontsertesitust. «Marteni ja Rauli loomingu puhul olid need kaks asja kõige rohkem tasakaalus,» kommenteeris Heinloo.

Bändi koosseisus on veel Peedu Kass kontrabassil ja Kristjan Kallas trummidel. Võistluse tegi huvitavaks ka asjaolu, et nii žüriile kui publikule avaldati lugude autorite nimed alles pärast tulemuste otsustamist. 

Konkursi žüriisse kuulusid Olav Ehala (esimees), Urmas Lattikas, Toivo Unt, Merli Antsmaa ja Ivo Heinloo.

30. Uno Naissoo nimelise loomingu- ja interpretatsiooni konkursi 2014 tulemused:

I koht – 500 € stipendium Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitalilt ja 1000 € projekti stipendium Eesti Esitajate Liidult
«Tagurpidi vaal», muusika Raul Ojamaa, viis ja sõnad Marten Kuningas

II koht – 250 € stipendium Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitalilt ja 500 € projekti stipendium Eesti Esitajate Liidult
«With My All», muusika Pille-Rite Rei, sõnad Lo Ersare

III koht – 150 € stipendium Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitalilt js 500 € projekti stipendium Eesti Esitajate Liidult
«Rataskaevu», autor Kristjan-Robert Rebane

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles