R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Galerii: Täna tegi poolakas Piotr Lobodzinski Tallinna Teletorni trepijooksu rekordi

Facebook Twitter
Comments

Pühapäeval, 6.aprillil toimus Tallinna Teletornis traditsiooniline trepijooks, millega tähistati kahe aasta möödumist Teletorni taasavamisest.  Teletorni trepijooksu kiireim mees oli Piotr Lobodzinski Poolastajaga 4 minutit ja 10 sekundit. Parim naine oli tðehhitar Lenka Svabikova ajaga 6 minutit ja 12 sekundit. Trepijooksust võttis tänavu osa rekordilised 219 jooksuhuvilist, neist maailma tippu kuuluvaid oli 6.

„Tallinna Teletorn on esimene üheksast maailma suurest tornist, kes võõrustastrepijooksu sarja WFGT (World Federation of Great Towers) Towerrunning Challenge 2014, mille eesmärk on propageerida tervislikke eluviise. Sari jätkub Calgarys, Kuala Lumpuris, Viinis, Bratislavas, Prahas, Portsmouthis ja Melbournis, jõudes sedasi 4 eri kontinendile," rääkis Tallinna Teletorni juhataja Riina Roosipuu.

„Tänu liitumisele suurte tornide jooksusarjaga saime võimaluse olla üheks trepijooksude maailmakarika sarja etapiks. Meie jooksu võitjad said auhinnaks tasuta lennu ja võimaluse osa võtta trepijooksude  maailmakarikasarja finaalvõistlusest Viinis Danube tornis 2015. aasta jaanuaris."

„Trepijooksud muutuvad igal aastal aina populaarsemaks, kuna inimesed hindavad järjest enam tervislikku ja sportlikku elustiili. Kõigist trepijooksude karikaetappidest võtab sel aastal osa ligi 120 000 jooksjat,“ lisas WFGT jooksusarja peakorraldaja ning TWA (Towerrunning World Association) spordidirektor Daniel Cecetka.

„Tallinna Teletorn on rahvusvaheliste võistlejate jaoks uus ja huvitav sihtkoht, kus oma võimeid proovile panna. Tallinna meeskond tõestas oma võimekust jooksu korraldamisel suurepäraselt ning ka tulevikus on kindlasti rahvusvaheliste sarjade korraldajatel huvi siinse jooksu toimumise vastu.“

„"Andsin endast parima ja olen väga väsinud – nagu alati pärast pingelist jooksu,"“ lausus Tallinna Teletorni trepijooksu võitja Piotr Lobodzinski.  „Viimasel viiel korrusel oleksin tahtnud tempot tõsta, aga ei oskagi öelda, miks ma seda ei suutnud. Oleksin tahtnud joosta veel kiiremini.  Kõik oli väga hästi korraldatud ning tahaksin tulla kindlasti ka järgmisel aastal.“

Tðehhitar Lenka Svabikova tegi trepijooksu läbi lausa kaks korda. „Ma polnud pärast esimest korda väga kindel heas tulemuses, seega jooksin ühe korra veel ning teine aeg oligi parem. Olen tõeliselt rõõmus oma võidu üle! Teletorni treppidel on hea joosta, kuna siin on mõnus kliima jooksmiseks. Tavaliselt on sellistel trepijooksudel liiga palav.  Mulle meeldis Tallinn ja Teletorn – tahan kindlasti siia tagasi tulla!“

Kiireim Eesti naine oli Teletorni treppidel Kaisa Kukk ajaga 6.18 (2. koht) ja kiireim Eesti mees Aleksander Andre ajaga 5.14 (9. koht).

Osaleda sai vabal valikul kas täpsusjooksus või läbi 175 meetrit vertikaalis aja peale.

Kiireim mees oli  eelmisel aastal Hardo Reinart (05.24) ja naine Viktoria Randalainen (06.35).

Vaata pilte ja videot trepijooksust!

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles