P, 29.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pariis tahab saada maailma esimeseks rotivabaks linnaks

Inna-Katrin Hein
Pariis tahab saada maailma esimeseks rotivabaks linnaks
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Pariis tahab saada maailma esimeseks rotivabaks linnaks
Pariis tahab saada maailma esimeseks rotivabaks linnaks Foto: SCANPIX

Prantsusmaa pealinna Pariisi ametnikud paljastasid eile viieastmelise plaani, kuidas linn puhastada rottidest, et see saaks 2025. aastaks maailmas esimeseks rotivabaks linnaks.

Pariisi tuntakse kui romantika linna, kuid ka linna, kus elab umbes kaheksa miljonit rotti, edastab The Local.

«Näitame, et linna on võimalik rottidest täiesti puhastada. Näitame, et pariislased ja külalised ei pea linnas enam rottidega koos olema,» teatas Pariisi puhtuse eest vastutav ametnik Henri Faubier.

Pariisi rottidest vabastamise plaan kannab nime Rat-Lib.

Rottidest lahti saamiseks kehtestatakse mitmeid keelde. Näiteks tõstetakse praha maha loopimise eest mõeldud trahvi 60 eurole. Rohealadel, parkides ja vaatamisväärsuste juures keelatakse pikniku pidamine.

Lisaks antakse välja nutitelefonidele mõeldud rakendus RatsApp, mis võimaldab pariislastel ja turistidel anda teada, kus nad rotte näinud on.

«Saame igal aastal linnaelanikelt ja turistidelt sadu kaebusi, et nad on näinud Pariisis rotte ringi jooksmas. Isegi sellistes paikade juures nagu Jumalaema ja Sacré-Coeuri kirik. Saame aru, et paljudele ei meeldi uued reeglid nagu avalikes kohtades söömise keeld, kuid samas aitavad need hoida ära rottidega kohtumist,» teatas Faubier.

Pariisi linnavõimudel sai küllalt, kui lehekülg animalplanet.com edastas, et Pariis kuulub nende kümne linna hulka maailmas, kus on enim rotte.

Märksõnad
Tagasi üles