“Kumu ÖÖl” näitab end katusekino

Andris Tammela
, 24tundi tegevtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eesti kunstimuuseum.
Eesti kunstimuuseum. Foto: PEETER LANGOVITS/PM/SCANPIX

Sel reedel näeb Kumu sisehoovis täispuhutavalt välikino hiidekraanilt koostöös PÖFFiga valitud paremikku viimaste aastate tudengi- ja lühifilmide festivali “Sleepwalkers” programmist.

Ürituse pressiesindaja Helen Sildna teatel saab Katusekino olema Eesti esimene regulaarne vabaõhu välikino linnasüdames Viru Keskuse katuseterrassil, mis annab võimaluse Tallinna pilvepiiril vaadata väärtfilmivalikut, mis ulatub aegumatust filmiklassikast, keelatud filmidest ja dokkidest, skandaalsest kinost ning friigi- ja kultusfilmidest värskelt valminud linateosteni.
Katusekino veebsait koos juulikuu programmiga avaneb 10. juuniks.

“Kumu ÖÖl” astub kahel laval ja 5. korruse näitussaalis üles 12 live-esinejat ja DJd, avatud on baarid, sisehoovis seab end sisse Katusekino ja kondimootoril paneb minipeo püsti peokonteiner.

Peokonteiner on Taavet Janseni juhtimisel MIM-projekti meeskonna konteinerisse ehitatud nutikas “galerii”, mis on omamoodi elektrijõujaam, kus pea kogu vajaminev tehnika on ümber ehitatud prügi, jõujaama mootoriteks aga kumuöölased ise, keda huvitavad seosed energia, heli ja valguse vahel. Rattal vändates saab korraldada endale minipeo, taustaks isemängiv automaatbänd.

“Kumu ÖÖ” algab reedel kell 21 ja lõpeb kell 4.

“Kumu ÖÖ” ajakava

Kl 21 avanevad uksed.

Pealava fuajees
Kl 22 Iiris.
Kl 22.45 Wildbirds & Peacedrums.
Kl 23.45 Shogun Kunitoki.
Kl 01Opium Flirt.
Kl 02 Mungolian Jetset.

Auditooriumis
Kl 22.15 Free Tallinn Trio.
Kl 23.15 Riho Sibul ja Robert Jürjendal.
Kl 00.30 the Whale Watching Tour.
Kl 02.00 Id Rev.

5. korruse näitussaalis
22-24 ekspressbaar viib näitusele „Muutuv maalikunst“.

Märksõnad

Tagasi üles