Briti filmiakadeemia nimetas parimaks «12 aastat orjana»

Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Steve McQueen, Anthony Katagas, Brad Pitt

FOTO: SCANPIX

Pühapäeval Londoni kuninglikus ooperimajas toimunud Briti Filmi- ja Telekunsti Akadeemia (BAFTA) auhinnagalal kuulutati parimaks filmiks Steve McQueeni lavastatud «12 aastat orjana» («12 Years A Slave»).

BAFTA auhindade nominendid ja võitjad

Parim film

«12 Years a Slave» - VÕITJA

«American Hustle»

«Captain Phillips»

«Gravity»

«Philomena»

Väljapaistev Briti film

«Gravity» - VÕITJA

«Mandela: Long Walk to Freedom»

«Philomena»

«Rush»

«Saving Mr Banks»

«The Selfish Giant»

Väljapaistev Briti stsenaristi, režissööri või produtsendi debüüt

Colin Carberry, Glenn Patterson - «Good Vibrations»

Kelly Marcel - «Saving Mr Banks»

Kieran Evans - «Kelly + Victor» - VÕITJA

Paul Wright, Polly Stokes - «For Those in Peril»

Scott Graham - «Shell»

Mitte-ingliskeelne film

«The Act of Killing»

«Blue is the Warmest Colour»

«The Great Beauty» - VÕITJA

«Metro Manila»

«Wadjda»

Dokumentaal

«The Act of Killing» - VÕITJA

«The Armstrong Lie»

«Blackfish»

«Tim's Vermeer»

«We Steal Secrets: The Story of Wikileaks»

Animafilm

«Despicable Me 2»

«Frozen» - VÕITJA

«Monsters University»

Originaalkäsikiri

Eric Warren Singer, David O Russell - «American Hustle» - VÕITJA

Woody Allen - «Blue Jasmine»

Alfonso Cuarón, Jonas Cuarón - «Gravity»

Joel Coen, Ethan Coen - «Inside Llewyn Davis»

Bob Nelson - «Nebraska»

Mugandatud käsikiri

John Ridley - «12 Years a Slave»

Richard LaGravenese - «Behind the Candelabra»

Billy Ray - «Captain Phillips»

Steve Coogan, Jeff Pope - «Philomena» - VÕITJA

Terence Winter - «The Wolf of Wall Street»

Režissöör

Steve McQueen - «12 Years a Slave»

David O Russell - «American Hustle»

Paul Greengrass - «Captain Phillips»

Alfonso Cuarón - «Gravity» - VÕITJA

Martin Scorsese - «The Wolf of Wall Street»

Meespeaosa

Bruce Dern - «Nebraska»

Chiwetel Ejiofor - «12 Years a Slave» - VÕITJA

Christian Bale - «American Hustle»

Leonardo DiCaprio - «The Wolf of Wall Street»

Tom Hanks - «Captain Phillips»

Naispeaosa

Amy Adams - «American Hustle»

Cate Blanchett - «Blue Jasmine» - VÕITJA

Sandra Bullock - «Gravity»

Judi Dench - «Philomena»

Emma Thompson - «Saving Mr Banks»

Meeskõrvalosa

Barkhad Abdi - «Captain Phillips» - VÕITJA

Daniel Brühl - «Rush»

Bradley Cooper - «American Hustle»

Matt Damon - «Behind the Candelabra»

Michael Fassbender - «12 Years a Slave»

Naiskõrvalosa

Sally Hawkins - «Blue Jasmine»

Jennifer Lawrence - «American Hustle» - VÕITJA

Lupita Nyong'o - «12 Years a Slave»

Julia Roberts - «August: Osage County»

Oprah Winfrey - «The Butler»

Originaalmuusika

Hans Zimmer - «12 Years a Slave»

John Williams - «The Book Thief»

Henry Jackman - «Captain Phillips»

Steven Price - «Gravity» - VÕITJA

Thomas Newman - «Saving Mr Banks»

Kaameratöö

Sean Bobbitt - «12 Years a Slave»

Barry Ackroyd - «Captain Phillips»

Emmanuel Lubezki - «Gravity» - VÕITJA

Bruno Delbonnel - «Inside Llewyn Davis»

Phedon Papamichael - «Nebraska»

Montaaž

Joe Walker - «12 Years a Slave»

Christopher Rouse - «Captain Phillips»

Alfonso Cuarón, Mark Sanger - «Gravity»

Dan Hanley, Mike Hill - «Rush» - VÕITJA

Thelma Schoonmaker - «The Wolf of Wall Street»

Kunstnikutöö

Adam Stockhausen, Alice Baker - «12 Years a Slave»

Judy Becker, Heather Loeffler - «American Hustle»

Howard Cummings - «Behind the Candelabra»

Andy Nicholson, Rosie Goodwin, Joanne Woodlard - «Gravity»

Catherine Martin, Beverley Dunn - «The Great Gatsby» - VÕITJA

Kostüümidisain

Michael Wilkinson - «American Hustle»

Ellen Mirojnick - «Behind the Candelabra»

Catherine Martin - «The Great Gatsby» - VÕITJA

Michael O'Connor - «The Invisible Woman»

Daniel Orlandi - «Saving Mr Banks»

Grimm ja soengud

Evelyne Noraz, Lori McCoy-Bell - «American Hustle» - VÕITJA

Kate Biscoe, Marie Larkin - «Behind the Candelabra»

Debra Denson, Beverly Jo Pryor, Candace Neal - «The Butler»

Maurizio Silvi, Kerry Warn - «The Great Gatsby»

Peter Swords King, Richard Taylor, Rick Findlater - «The Hobbit: The Desolation of Smaug»

Heli

Richard Hymns, Steve Boeddeker, Brandon Proctor, Micah Bloomberg, Gillian Arthur - «All is Lost»

Chris Burdon, Mark Taylor, Mike Prestwood Smith, Chris Munro, Oliver Tarney - «Captain Phillips»

Glenn Freemantle, Skip Lievsay, Christopher Benstead, Niv Adiri, Chris Munro - «Gravity» - VÕITJA

Peter F Kurland, Skip Lievsay, Greg Orloff - «Inside Llewyn Davis»

Danny Hambrook, Martin Steyer, Stefan Korte, Markus Stemler, Frank Kruse - «Rush»

Eriefektid

Tim Webber, Chris Lawrence, David Shirk, Neil Corbould, Nikki Penny - «Gravity» - VÕITJA

Joe Letteri, Eric Saindon, David Clayton, Eric Reynolds - «The Hobbit: The Desolation of Smaug»

Bryan Grill, Christopher Townsend, Guy Williams, Dan Sudick - «Iron Man 3»

Hal Hickel, John Knoll, Lindy De Quattro, Nigel Sumner - «Pacific Rim»

Ben Grossmann, Burt Dalton, Patrick Tubach, Roger Guyett - «Star Trek Into Darkness»

Briti lühianimatsioon

«Everything I Can See From Here»

«I Am Tom Moody»

«Sleeping With the Fishes» - VÕITJA

Briti lühifilm

«Island Queen»

«Keeping Up With the Joneses»

«Orbit Ever After»

«Room 8» - VÕITJA

«Sea View»

Tõusva tähe auhind

Dane DeHaan

George Mackay

Lupita Nyong'o

Will Poulter - VÕITJA

Léa Seydoux