K, 27.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Müstikarubriik! Ameerika neurokirurg räägib täna oma teispoolsuse kogemusest

Elu24
Facebook
Comments
Eben Alexander
Eben Alexander Foto: promo

Täna, 7. jaanuaril kell 18 toimub Von Krahlis seitsmes Alkeemia Akadeemia, mille peaesinejaks läbi küberkanali on Ameerika neurokirurg ja rahvusvahelise bestselleri “«õendid taeva olemasolu kohta» autor Eben Alexander. Vestlusringis osalevad veel Holistilise Teraapia Instituudi looja psühholoog Marina Paula Eberth ning arst ja hingehoidja Jüri Raudsepp.

«Taevas on reaalne,» räägib Eben Alexander, kes 2008. aastal haigestus meningiiti ja langes koomasse. Sellele järgnenud kehaväline ja surmajärgne kogemus tõestas talle, et meie teadvus eksisteerib ajust iseseisvalt ja surm on illusioon.

«Minu kogemus näitas mulle, et keha ja aju surm pole teadvuse lõpp, et inimkogemus jätkub ka haua taga. Ja mis veelgi olulisem – see jätkub Jumala pilgu all, kes armastab meid kõiki ja hoolitseb igaühe eest ning näitab, kuhu universum ja kõik inimesed selle sees lõppkokkuvõttes teel on,» kirjeldab neurokirurg oma elumuutvat kogemust.

Ta usub, et teadus suudab peagi tõestada, et taevas ehk teispoolsus tegelikult eksisteerib.

Kodumaistest asjatundjatest osaleb vestlusringis Holistilise Teraapia Instituudi looja psühholoog Marina Paula Eberth, keda on alati huvitanud ka esoteerika ja müstika – transpersonaalses psühholoogias, holistilises teraapias ja psühho-spirituaalses nõustamises on tal võimalus ühendada oma elukutse ja nähtamatu maailm.

Teiseks spetsialistiks on pikalt Põhja-Eesti Regionaalhaigla arsti-pastorina töötanud Jüri Raudsepp. Hingehoidja tegeleb igapäevaselt patsientidega, kes on siit ilmast lahkumas ning osad neist on ka tagasi elule naasnud ning jaganud oma kogemusi teispoolsusest.

Eben Alexanderi ohtralt vastukaja ja vastuolulisi arvamusi tekitanud sensatsiooniline bestseller «Tõendid taeva olemasolu kohta», mis troonis terve eelmise aasta Amazoni enimmüüdud raamatute edetabeli tipus, ilmus kirjastuselt Pilgrim mullu eesti keeles.

Alkeemia Akadeemia on eluülikooli täiendõpet pakkuv sündmustesari.

Vestlusringides osalevad kõnelejad ja nende poolt käsitletavad teemad pakuvad elukogemust ja läbitunnetatud teadmisi. Varasematel sündmustel on esinenud: Igor Volke, Einar Laigna, Andres Juur, Mai-Agate Väljataga, Aigi Vahing, Tommyboy, Ain Mäeots, Martin Kruusvall, Tiina Tiitus, Mercedes Merimaa, Aleksandr Dreljov, Kristjan Puusild, Thule Lee, Natalia Trofimova, Sille Poola, Adik Levin.

Sündmust salvestab Raadio 2 saade «Hallo, Kosmos!»

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles