President Tarja Halonen ostis Haapsalu turult elulõngaistiku

Teelemari Loonet
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tarja Halonen
Tarja Halonen Foto: AFP / Scanpix

Haapsalu külastanud Soome president Tarja Halonen käis linnas turul ja ostis sealt endale elulõngaistiku.

Mandžuuria elulõnga müüs läinud laupäeval Halonenile Milvi Pauts, kes esialgu ei saanud arugi, kui kõrge isikuga tal kaupa õnnestus teha, kirjutab Lääne Elu.

«Kui ta minu juurest lahkus, jooksid teised turumüüjad minu juurde, et Milvi, kas sa said aru, et see on ajalooline sündmus - sa müüsid Soome presidendile elulõnga,» rääkis Pauts.

Esialgu märkas Pauts turul liikumas soome gruppi ja tõdes, et üks proua on kangesti tuttava näoga. «Nad tulid minu juurde, vaatasid taimi ja Tarja küsis, kas need on elulõngad. Kas need ronivad? Mina vastasin, et on küll. President ütles, et tahab osta. Hakkasin talle siis üht–teist soovitama, mis Soomes hästi kasvab ja külma ei karda, esialgu kevadisi õitsejaid, alpi elulõngu. Mulle ei tulnud pähegi, et ta on president ja niisama turul nagu iga teine.»

Lõpuks valis Halonen endale välja valgeõielise lõhnava elulõnga.

«Saime räägitud küll,» kiitis Pauts presidendi keeleoskust. «Ta tundus väga lihtsa olekuga ja armas inimene. Minule oli see tore elamus.»

Tagasi üles