Eesti skautide ühingu liikmed korraldavad maikuu teisel poolel, kuid ka veel lastekaitsepäeval 1. juunil pannkoogipäeva: ettevõtmisel valmistatakse ja pakutakse omaküpsetatud maiust ning tutvustatakse oma skaudiüksust ja oskusi, mida noored on õppinud ühistegevuse käigus.
Skaudid pakuvad pannkooke
Pannkoogipäevad juhatavad sisse Tallinna Saturni skaudid: nad kostitavad koogisõpru laupäeval, 15. mail Tallinnas Stroomi rannas poole kaheteistkümnest poole kaheni, Rakvere skaudid panevad pannid tulele pühapäeval, 16. mail
Eesti skautide ühingu peaskaut Siimon Haamer on pannkoogipäevaga seoses ütelnud: „Selline ettevõtmine sai loodud, et skautlust kodukohas rohkem nähtavale tuua ning teenitud raha eest saavad üksused endale ka tegevusvahendeid soetada või siis mõni heategevuslik projekt läbi viia.“
Skautliku pannkoogipäeva traditsioon sai alguse 2003. aastal, mil osalevaid üksusi ei olnud just väga palju. Tänavu osalevad pannkoogipäeval juba üksused Eesti igast piirkonnast. Mõni üksus korraldab eraldi heategevusliku päeva ümbruskonna inimestele või ühingu liikmete vanematele, teised teevad koostööd kohalike tegevusühingute või vallavalitsusega ja korraldavad pannkoogipäeva vallas lastekaitsepäeval tehtavate ürituste raames.
Nagu teeb seda Keila vallas lipkond Okaskannel, kelle pannkoogipäev on ühitatud lastekaitsepäeva tähistamisega Vasalemmas 1. juunil.
Pärnumaal Saardes tuleb skautlik pannkoogipäev pühapäeval, 30. mail, samal päeval võtab küpsetamistöö ette Vana-Harju malev, kes teeb seda Raplamaal Tohisool potilaadal ja mõisapäeval.