Eesti Filmi Andmebaasi populaarsemaid otsinguid on «alasti naine»

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Alasti naine
Alasti naine Foto: SCANPIX

12. detsembril saab täpselt aasta päevast, mil rahvusfilmograafia veebilehe www.efis.ee avamisega lõpetati pidulikult eesti filmi 100. juubeliaasta.

Hetkel on lehel populaarsemate otsingusõnade hulgas: ENSV rahvasaadikute täiskogu hääletab Iseseisvusdeklaratsiooni vastuvõtmist, alasti naine, eramu, interjöör, eestiaegne Tartu, luureagendid.

«Alasti naine» on püsinud populaarsemate otsingute hulgas pea terve aasta. Kohe näha, mis eesti filmisõpra huvitab!

Eesti filmi andmebaas  hõlmab Eesti filmiloojate loomingut aastatest 1912-2013 ja selles on avatud kirjed üle 15 000 filmi ning kroonikapala kohta.

Kogu filmivaramu kirjeldamine kestab kavakohaselt kuni 2018. aastani, mil praegused osakirjed dokumentaalfilmide, animafilmide, muusikafilmide ja alates 1940. teisest poolest aastast toodetud kroonikafilmide kohta asendatakse järk-järgult täiskirjetega. Andmebaasi avamise hetkel olid kasutajate käsutuses täiskirjed enamiku Eestis toodetud täispikkade mängufilmide, 1912 – 1940 toodetud filmikroonikate, Eesti Telefilmi filmide ja osaliselt ka Tallinna Ülikooli Balti Filmi-ja Meediakoolis 2005-2012 tehtud tudengifilmide kohta. Andmebaasis saab vaadata paljude mängufilmide katkendeid ning täispikkuses kroonika-, tele- ja tudengifilme.

«Aasta jooksul on andmebaasi kasutanud mitusada inimest päevas, aasta jooksul kokku üle 136 000 külastuse ligi 70st riigist, üha enam filmiinfot on kättesaadav ka inglise keeles. Uuematest täiendustest võiks mainida, et andmebaasist leiab nüüd ka filmide laenutamis- ja müügiinfot ning teavet kõigi eesti filmide festivaliosaluste ja auhindade kohta,» kommenteerib andmebaasi projektijuht Reet Sokmann.

«Oleme oluliselt täiendanud andmebaasi filmiteabe osa, filmitegijate biograafilist leksikoni ja filmivaldkonna bibliograafiat, muuhulgas on kättesaadavad viited kõigile kuni 1940. aastani ilmunud filmikirjutistele. Andmebaasis on juba üle 16 000 foto, uus on pidev teave esilinastuste kohta ja rubriik «Film koolis: õpetajate tuba». Tegeleme pidevalt märksõnastiku täiendamisega,» lisas andmebaasi peatoimetaja Hagi Šein.  

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles