Tänavusel Simple Sessionil võistleb USA rula superstaar Greg Lutzka

, Elu24 peatoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

22. ja 23. veebruaril 2014 toimub Tallinnas Saku Suurhallis Euroopa oodatuim rula- ja trikirattavõistlus Simple Session, kuhu on teiste tuntud sõitjate seas esmakordselt oodata USA superstaarrulatajat Greg Lutzkat. Piletid Simple Sessionile on nüüd saadaval Ticketpro netipoes ja levipunktides.

Greg Lutzka on 29-aastane profirulataja Los Angelesest, kes alustas profikarjääri kümme aastat tagasi. Selle aja jooksul on ta suutnud end tõestada ülimalt andeka rulatajana ning sillutanud endale nimekate võistluste medalitega teed maailma parimate rulatajate ridadesse.

Lutzka on kolm korda võitnud ekstreemspordi olümpiamängudeks peetava X-Games'i kulla, tulnud korduvalt suurejoonelise Dew Touri poodiumile ning võitnud kolmel korral maailma prestiizseima rulavõistluse Tampa Pro.

Lisaks on Lutzkat saatnud fenomenaalne kommertsedu, mis on talle toonud rolle reklaamides, muusikavideotes (Far East Movement, Snoop Dogg) ning osatäitmisi telesaadetes, sealhulgas Simple Sessionil käinud ja võidutsenud rulastaari Ryan Sheckleri MTV tõsielusarjas "Life of Ryan".

''Oleme aastaid kutsunud Lutzkat osalema Simple Sessionile ning nüüd on meil hea meel teatada, et sel aastal on ta lõpuks tulemas ja võistlemas. Peale Ryan Sheckleri on Lutzka üks tituleerituim rulasõitja, kes Simple Sessionist siiani osa on võtnud," ütles Simple Sessioni peakorraldaja Mario Kalmre.

Kokku on Simple Sessionile oodata 180 tipp-võistlejat enam kui 30st riigist ning oma võimaluse saavad ka parimad Põhja- ning Baltimaade sõitjad, kes pääsevad võistlema läbi kvalifikatsioonivõistluste.

"Simple Sessioni kvalifikatsioonid toimuvad tänaseks juba seitsmes riigis: võistlused on toimunud Rootsis, Soomes ja Venemaal ning tulemas on veel Poolas, Eestis, Lätis ja Leedus," sõnas Kalmre.

Simple Sessionile eelneb kaks treeningpäeva (20. ja 21. veebruar). Võistlused ise toimuvad laupäeval ja pühapäeval, 22. ja 23. veebruaril: esimesel päeval kvalifikatsioonid ning teisel päeval finaalid. 24. veebruaril on Saku Suurhalli rajatav võistluspark avatud kõikidele huvilistele.

Kogu võistlus saab taas olema täismahus jälgitav ka HD-veebiülekande vahendusel.

Eelmüügipiletid hinnaga 29 eurot on saadaval Ticketpro internetipoes aadressil www.ticketpro.ee ja kõigis Ticketpro müügipunktides, Statoili teenindusjaamades, Selverites ning valitud Eesti Posti kontorites üle Eesti.

Simple Session sai alguse aastal 2000 Tartus ning on pärast 2004. aastal Saku Suurhalli kolimist kasvanud üheks maailma ekstreemspordikalendri oodatuimaks ja kajastatuimaks võistluseks.

Simple Session toob kokku oma ala tipptegijad ja tõusvad talendid igast ilma otsast ning annab kohalikele rulatajatele ja trikiratturitele võimaluse võistelda maailma parimatega.

Simple Sessionit peetakse üheks kõige rahvusvahelisemaks ekstreemspordisündmuseks maailmas - igal aastal osaleb võistlejaid umbes 30st riigist. Veebiülekanne võistlusest on ületanud juba miljoni vaataja piiri ning võistlust on lisaks kümnetele ajakirjadele ja veebiportaalidele kajastanud telekanalid Extreme Sports Channel, Eurosport, ESPN, Fuel TV, Fox Sports ja MTV.

Simple Sessioni peatoetaja on Nestlé Lion.

Simple Session 14 järjepidevalt avalikustuva võistlejate nimekirja, programmi ja uudistega saab kursis püsida Simple Sessioni kodulehel, Facebookis ja Twitteris.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles