«So» oli Peter Gabrieli viies soolo stuudioalbum pärast tema lahkumist Genesis’e ridadest. 1986. aastal ilmunud plaadist sai laulja kommertslikult edukaim sooloalbum, mis sisaldas selliseid hitte nagu «Sledgehammer» (telekanali MTV ajaloos enim mängitud muusikavideo), «Big Time» ja «Don't Give Up». Album jõudis Inglismaa edetabelite tippu ning kerkis tänu suurtele müüginumbritele plaatina staatusesse nii Euroopas kui Ameerikas. Ajakiri Rolling Stone paigutas «So» 80ndate parimate albumite sekka ning muusikakriitikute sõnul tegi see «kunagisest Genesis’e lauljast tõelise rokkstaari».
«So» albumi ilmumise 25. aastapäeva puhul on Peter Gabriel taasühinenud enamuse originaalkoosseisus mänginud bändiliikmetega, kellega tuuritas veerand sajandit tagasi – nii astuvad Riias koos Gabrieliga lavale Tony Levin (basskitarr), David Rhodes (kitarr), David Sancious (klahvpillid), Manu Katché (trummid), Jennie Abrahamson (tausjalaulja) ja Linnea Olsson (taustalaulja).
«Front to Back» on Gabrieli esimene nn. retroturnee, varem on ta öelnud ära kõikidele taolistele pakkumistele sh. osaleda Genesis’e taasühinemise kontserttuuril. Muusiku sõnul oli ta esialgu ka enda uue tuuri vastu, kuid lõpuks nõustus ideega. «Arutasime ükskord Robert Plantiga, kes esimesena retrotuurile läheb. Siis ma mõtlesin, et oleksin tegelikult tahtnud näha Beach Boysi taas esitamas nende albumit «Pet Sounds», mida ma kunagi armastasin. See veenas mind, et kuulda ja näha lugusid kauamängivalt, mida sa kunagi algusest lõpuni nautisid, võib ikkagi olla hea tunne. Otsustasin ühtlasi tuua tagasi ka bändi selle täpses tolleaegses originaalkoosseisus ning ütlen rõõmuga, et meil on praegu väga mõnus koos mängida,» seletas Gabriel ning lisas: «Samas ei saa ajalugu täielikult korrata. Võid küll proovida ajas tagasi minna, kuid olles teises kohas ajaskaalal ei ole see lihtsalt võimalik. Isegi püüdes teha asju väga hoolikalt ja täpselt üks ühele, peab aru saama, et asume teises ruumis, ajas ning ka füüsilises kehas, kui teatud hetkel minevikus. Tol ajal kõlasid paljud lood futuristlikult, tänapäeval on need aga suhteliselt retrolooming. Seega, me küll külastame minevikku, kuid sellega kaasnevad nüüd veidi erinevad tunded.»