Eesti Muusikaauhinnad 2020

Dokumentaalfilm: Osama bin Laden elab Iraanis luksuselu ja tegeleb jahipistrikega

Osama bin Laden Afganistanis 1998. aasta aprillis

FOTO: SCANPIX

USAs valminud uue dokumentaalfilmi «Feathered Cocaine» väitel peidab maailma esiterrorist Osama bin Laden end Iraanis, kus elab luksuselu.

Kinnitamata andmetel on terroriorganisatsiooni Al-Qaeda juhil Teheranis luksuskorter, kus ta elab alates 2003. aastast, kirjutab news.com.au.

Ka olevat bin Laden hea tervise juures. Temaga koos elavad ta naine ja paar nooremat last. Nende turvalisuse eest vastutab vaid neli ihukaitsjat.

See film annab esiterroristist varasemast erineva pildi. Arvati, et 2001. aastal avalikkusest kadunud bin Laden varajab end kuskil Afganistani ja Pakistani vahelisel piirialal.

Kuid uues filmis üles astuva maailmakuulsa jahipistrike asjatundja Alan Parrot` sõnul on bin Laden pistrikega jahipidamise asjatundja ning tegeleb Iraanis talle kuuluvate pistrikega üsna sageli.

Parrot` töötas varasemal ajal endise Iraani šahhi juures, olles tema jahipistrike ülevaataja. Lisaks on mees töötanud ka Saudi Araabia kuningliku perekonna ja Araabia Ühendemiraatide juhtide juures. Nende kontaktide kaudu on tal andmeid, et Osama bin Laden elab Iraanis.

Ühe Parrot` allika väitel on ta Iraanis koos bin Ladeniga kuus korda pistrikega jahil käinud.

Allikas olevat lisanud, et maailma esiterrorist on heas vaimses ja füüsilises vormis ning talle teeb heameelt, et tal on vaid neli ihukaitsjat.

Bin Laden olevat nõustunud enda kohta infot jagama vaid selle tõttu, et ühel jahiretkel päästsid Parrot´ kaaslased ta elu.

«See oli tasu päästmise eest. Ta ei tahtnud rääkida, kuid ta tegi seda siiski. Viimane kinnitatud kohtumine bin Ladeniga toimus 2008. aastal,» lisas Parrot.

Parrot` sõnul võib neid kohtumisi nüüdseks veel olla, kuid ta ei ole enam oma Iraani allikaga suhelnud.

Pentagoni pressiesindaja, major Sean Turner ei soovinud dokumentaalfilmis esitatud väiteid kommenteerida.