Kas kella keeramine mõjutas Teie elu? Viinaninade jaoks võrdus olukord katastroofiga

Üha enamate soomlaste töövõime kaotuses on süüdi alkohol.

FOTO: Mati Hiis / SL Õhtuleht

Kuidas mõjutas kella keeramine Teie elu? Viinaninade jaoks oli see igatahes katastroof, sest keeramata kell ei lasknud poest kangemat kraami osta.

Eile Tallinnas Sikupilli Prismas sisseoste teinud Kristel Kaseleht lausus, et tema arvates on alkoholimüügi keeluaja kella kümneni nihutamine hea mõte, sest tal on kella kaheksase piirangu tõttu mõned korrad jäänud alkohol ostmata ja tagavaraks pole ta ka seda varunud..

FOTO: Toomas Huik.

Alkohol

FOTO: SCANPIX

Paljude arvates oli kella keeramine sügise hakul mõnus. Sai kauem näiteks magada.

Tartu reporter tegi tiiru linna peal ja küsitles ka linnakodanikke:

Henry ja Merike: Meie tulime siia Kanadast, et tähistada Ugala juubelit. Nüüd on väga hea, et saame ühe ekstratunni Eestis viibida. Iga tund on väga kallis siin.

Epp: Põhimõtteliselt tulin just loengust ja vaatasin, et väljas on juba päris pime. Isegi juba kella kuue paiku. Varem ei olnud...

Tauno: On ikka küll see keeramine mõjutanud minu päeva. Väga raske on ikka üles tulla... On ikka raske küll... Ei ole ikka harjunud selle kella keeramisega.

Adrea: Ma saan nüüd hommikuti püsti voodist. Ma arvan, et see on hea. Parem ikka, kui enne. Varem oli väga raske üles ärgata, sest väljas oli väga pime ja veidi imelik, sest ma tegelikult ei ela Eestis.

Kaarel ja Heli: Hommikul on õnneks natuke valgem ja õhtul läheb nii vara pimedaks. Töölt tuled ja on pime ning hommikul lähed, on ka pime.

Ave: Väga halvasti, sest lapsed peavad pimedamas kooli minema. Ja imikud tahavad ka süüa ikka ühel ajal ja lehmad tahavad ka ühel ajal süüa. Aga kõige hullem asi on see, et inimesed, kes lähevad õhtul kell kümme poodi viina ostma, nemad ei saa...

Maria: Ma ei tea, mul on terve päeva kuum olnud...

Olga: See on väga hea mõte keerata kella, sest mul oli nüüd üks lisatund, et päeval magada. Aga praegu enam ei tunne, kas oli vahe sees või mitte. 

Joanna: Mul oli pühapäeval näiteks teatriproov. See algas kell kaks, aga ma oleks peaaegu kell üks uksest välja läinud, sest meie seinakell oli keeramata ja ma vaatasin õnneks telefoni kella ja telefoni kell oli õige ja siis ma mõtlesin, et kas see on õige, sest ma teadsin, et kella keerati, aga siis nagu kaks kella olid erinevad. Siis mõtlesingi, et kumb on õige.

Marit: Minu arust on see tüütu, sest ma unustan alati ära ja olen paljudesse kohtadesse liiga vara jõudnud. Ma ei näe sellel keeramisel erilist mõtet.

Kuidas mõjutas kella keeramine Teie elu?

Populaarne

Tagasi üles