Kirna mõisa kummitusmunkadele meeldivad blondiinid

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Niki alias Kairit Tuhkanen
Niki alias Kairit Tuhkanen Foto: Peeter Langovits

Seekordses Kanal 2 saates «Eesti kummitused» külastas Kairit Tuhkanen alias Niki Kirna mõisa.

Kirna mõisa kohal asus väidetavalt 13. sajandil Taani-Saksa ordu klooster, mistõttu liigub seal hulgaliselt mungaviirastusi.

Lisaks kummitustele on mõis tuntud ravikohana, sest seal asuvad haruldased raviväljad.

Kirna mõis on viies koht maailmas, mis on niisuguse tugeva energeetikaga. Mujal on need kohad rohkem huvilistele vaatamiseks, kuid siin kasutatakse seda eelkõige ravimiseks.

Mõisaemand Helle Anniko sõnul on seal viibinud inimesed täheldanud, et nende isiklikud ja muud probleemid on pärast lahenema hakanud.

Mõisaaias on mitmete erinevate mõjudega kohad, näiteks on seal energiaväljak, mida sageli kasutavad sportlased. Pärast tunnikest energiakogumist on nad valmis võitma ja võidavadki.

Lisaks leiab mõisa ümbrusest peaingli Miikaeli väljaku, armastuse allee ning inglikivi. Seal on ka känd, mis aitab halvast kiirgusest lahti saada.

Mõisas elavaid kummitusmunki võib näha või tunnetada. Nad ei tekita kunagi hirmu, vaid hoopis turvatunnet.

Sensitiiv Henn Hunt rääkis, et nii kui mõisaparki tuleb pikkade blondide juustega näitsik, on mungad kohe ümber. Kui Niki sinna saabus, olevat tedagi ümbritsenud grupp vaime.

Üks naine rääkis, et kord külastas mõisa tema tädi nelja-aastase lapselapsega, kes veel eriti rääkida ei osanud.

Laps jäi pingi peale tukkuma ning üles ärgates näitas näpuga sinna, kus kedagi ei olnud, ja küsis: «Kes see on?».

Pärast seda hakanud laps hästi rääkima...

Märksõnad

Tagasi üles