Päevatoimetaja:
Katrin Lust
(+372) 56681734
Saada vihje

«Ajujaht miljoni-ideele» sai hoo sisse!

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Elu24
Copy
Ajujaht miljoni-ideele
Ajujaht miljoni-ideele Foto: Kanal 2

Kanal 2 ekraanil algas «Ajujaht miljoni-ideele», mis on suurejooneline ja ülipõnev võistlus Eesti parima äri-idee või leiutise leidmiseks.

Auhinnafond on koguni miljon krooni ja konkurents tapvalt tihe. Kokku esitati võistlusele ligi 2000 ideed, neist valiti saatesse 156 paremat. Võistlejad peavad astuma eriti karmi žürii ette, kuhu kuuluvad viis üliedukat ettevõtjat - Rein Kilk, Maire Milder, Valdo Randpere, Andrei Korobeinik ja Mart Maasik. Nemad sõeluvad lõpuks välja viis finalisti, kelle seast selgub žürii ja publikuhääletuse kokkuvõttes Eesti tänavune miljoni-idee.

Esimesena astusid kohtunike ette üliõpilased Robert ja Kristi. Neil oli kolm minutit aega, et maha müüa idee kinnastest, mis kannavad soojust käsivartelt sõrmedele. Kohtunikud ei uskunud, et nad suudavad prototüübi ning nad said eitava vastuse.

Täiskohaga leiutaja Rain tuli võistlusele teist korda ja esitles WC-poti survepesurit. Rain oli löödud, sest tema äripartner pidi lahkuma ja avalik kõnelemine pole tema tugevam külg. Rain edasi ei pääsenud.

Kõige noorem osaleja Ken Koit tuli ideele teha võrrandite lahendamiseks keemiakalkulaator, mis oleks

eelkõige õppevahendiks õpilastele. Ken sai alguses kaks eitavat vastust, kuid Andrei muutis oma otsuse ümber ja pakkus Kenile võimalust end tõestada.

Taavi töötab ettevõttes, mis arendab 3D-tarkvara. Tema idee oli pakkuda virtuaalset autotuunimist. Taavi sai kohtunikelt üksmeelse jah-i. Eero pakkus välja tarkvara, mis suudab fotode põhjal 3D-tooteid ruumi sobitada. Eero sai žüriilt neli poolthäält, kuid ilma töötava mudelita pole tal finaali asja. Edasi pääses ka Liina, kelle idee on 3D-proovikabiin.

Meeskond Kuldvillane rääkis kohalikul pärimusel põhinevatest toodetest, kuid kohtunikud ei saanud aru, kuidas selle ideega äri teha, kui turg on loodustooteid täis.

Magistrant Kadri suur unistus on hakata tootma ajaloolisi tapeete, mida saaks müüa restaureerimisfirmadele. Kohtunikud saatsid ta edasi, kuid soovisid äriideest rohkem kuulda.

Lennuakadeema õpilased Toomas ja Ragnar soovisid Eestis tiiviklennukeid tootma hakata. Kohtunikele tundus, et neil oli kodutöö tegemata ja nende enda tervise pärast neid järgmisesse vooru ei saadetud.

Siim otsustas leiutada seadme Dream Reader, mis aitab unenägude segaseid sõnumeid tõlgendada. Kohtunikelt eitav vastus.

Žürii hääletas kolme parema sekka meeskonnad, kelle ideeks oli metallidetektor, 3D-tuuning ja geoloogilised uuringud. Üheksa meeskonda jäid ootelehele ning nende tulevik selgub kolme nädaga.

Tagasi üles