«Juba 1960. aastate lõpul tõusis «Edasi» ajakirjanduse vaieldamatuks mitteametlikuks liidriks ja seda telliti ning loeti kõikjal Eestis,» märgib Tartu linnamuuseumi üllitatud koguteos «Tartu. Ajalugu ja kultuurilugu» (2005).
««Edasi» muutus nii populaarseks, et tema tellimisele väljapoole Tartu linna ja rajooni seati piiranguid. Sageli tuli selleks, et «Edasit» saada, tellida ka muid, vähepopulaarseid väljaandeid (näiteks «Eesti Kommunisti»). Moskvas, kus kõigi ajalehtede tiraažid ametlikult kinnitati, leiti, et ühe rajoonilehe tiraaž, mis oli napilt alla saja tuhande, on kahtlaselt suur, ning trükiarv külmutati 1976. a. pikaks ajaks 80 000 peale, tuues põhjenduseks paberinappuse,» lisab seesama koguteos.
Kaks aastakümmet tagasi levis kuus korda nädalas ilmunud Edasi tiraažist kaks kolmandikku väljapoole oma linna ja rajooni. Ajaleht ei piirdunud ainult nende teemadega, mida pakkus elu Tartus ja Tartumaal. Huviorbiidis oli kogu Eesti ning maailma see osa, mis ulatus toimetusse peamiselt teabeagentuuride ETA ja TASS ning välisajakirjanduse vahendusel.
Nii näiteks avaldas Edasi rubriigis «Välismaalt» 4. augustil 1988 TASS-i uudise selle kohta, kuidas iga aastaga kahaneb prantslaste huvi ajakirjanduse, muude massiteabevahendite ja filmide vastu. Ateenast tulnud teate kohaselt võttis Kreeka linna Saloniki munitsipaliteet vastu otsuse nõuda Prantsusmaa valitsuselt ühe väga hinnalise Louvre´is asuva bareljeefi tagastamist. Sealsamas rubriigis oli ka kirjas lühiuudis Londonist: «Suurem osa inglise naisi hindavad kõrgelt oma elukaaslast ja peavad oma abielu õnnelikuks.»
Samas lehenumbris on aga ka kogu lehekülje täitnud artikkel vihastest kokkupõrgetest Mägi-Karabahhias ja Armeenias. Edasilase Asta Niinemetsa artikkel põhineb Rahvarinde külalisena Eestit väisanud armeenlastest kirjanike ja teadlaste delegatsiooni jutul.