K, 29.11.2023

Raamatukogus näeb Iraagi sõdurite fotosid

Silja Joon
, kultuuritoimetuse juht
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pärnu keskraamatukogu.
Pärnu keskraamatukogu. Foto: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF

Alates esmaspäevast on Pärnu keskraamatukogus avatud fotokonkursi „Sierra-Tango-Oscar-November-Echo: kutsung Iraagist“ näitus.


Näitusel on 35 paremat fotot aastatel 2003-2008 Iraagis teeninud sõduritelt. Väljapanek on pühendatud Iraagis langenud nooremseersandile Andres Nuiamäele ja vanemveeblile Arre Illenzeerile ning kõigile seal võidelnud kaitseväelastele.Fotod valis näitusele professionaalsetest fotograafidest žürii, kes tunnistas konkursi võitjaks vanemveebel Ivo Petjärve „Estpla-9 väljasõit Camp Victoryst Bagdadis“.Teise koha vääriliseks hindas žürii kapral Siim Ojasoo foto “Rahvusmustrid“. Kolmanda koha pälvis nooremseersant Vahur Olti „Sihtmärgi otsingul“.„Võidupildis on läbisegi palju-palju lugusid, ta räägib kõnekalt ja kirjeldab sõjaolukorda eriti liigutaval moel. Ning mis kõige olulisem: pildi autor on ise olukorra sees, mitte kõrvaltvaataja,“ leidis žürii.Näituse kuraator on Kaarel Mikkin. Ettevõtmist toetavad kaitseministeerium, kaitsevägi ja kaitseressursside amet.Väljapanek on varem olnud Tallinnas Nokia kontserdimajas Solarise keskuses, Viljandi raamatukogus ja Hiiumaa maakonnamuuseumis ning läheb Pärnust Vanemuise kontserdimajja.Fotonäitus jääb Pärnus avatuks 31. märtsini.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles