Tallinn Music Week 2010 on välja kuulutatud!

Annika Erg
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Brainstorm
Brainstorm Foto: Liis Treimann

Täpselt kuu aja pärast lööb Tallinna muusikaelu taas kolmeks päevaks kihama - 25.-27. märtsil toimub Eesti ja Baltikumi ainus ulatuslik muusikatööstuse seminar-konverents ning suurim Eesti muusika festival Tallinn Music Week.

Tallinn Music Week on teist aastat SA Tallinn 2011 toel aset leidev Eesti muusika festival, mis on võtnud nõuks näidata maailmale uut, julget ja innovatiivset Eestit, kes soovib mõelda väljaspool harjumuspäraseid kinnismõtteid: leida uusi väljundeid ja mudeleid kohaliku talendi ja muusikatööstuse edendamiseks ning Eesti muusika tutvustamiseks väljaspool riigipiire.

Tallinn Music Week on ühtlasi Eesti muusika intensiivkursus, mis tutvustab ühe intensiivse nädalalõpu jooksul tähelepanuväärseimat ja omanäolisemat muusikat, mida meie koduvabariigis luuakse ja mängitakse.

Nagu ka eelmisel aastal, ei uuri Eesti muusikas toimuvat mitte ainult me ise, vaid selleks puhuks reisib Tallinnasse ligi 100 muusikavaldkonna niiditõmbajat üle Euroopa: kutsutud on festivalijuhte, korraldajaid, mänedžere, agente, plaadifirmasid, kirjastajaid ja ajakirjanikke mainekatest rahvusvahelistest meediaväljaannetest. Nordic Hotel Forumi konverentsisaalides toimuvail seminaripaneelidel lahatakse välisdelegaatide osalusel lisaks spetsiifilistele muusikatööstuse teemadele ja artistide läbilöögimudelitele ka uut meediat, infotehnoloogiat, kultuuripoliitikat ja loomemajandust käsitlevaid teemasid.

Seminaripaneelidel astub üles hulk põnevaid spetsialiste nii eestist kui välisriikidest.

Kolmel kevadööl esitletakse Tallinna muusikaklubides ja -saalides üle 70 artisti. Nagu mullu, on ka tänavu esindatud parim kohalik pop, rock, elektroonika, urban, metal, indie, punk, pärimusmuusika ja jazz. Uudisena on tänavuse Tallinn Music Week programmis väärikas koht aga ka moodsal klassikalisel muusikal - koostöös Eesti Muusika Päevadega on festivali kavas terve showcase'i-täis säravaimat nüüdisheliloomingut ning oodata on ka selle žanri olulisi spetsialiste Euroopast.

Eesti Muusika Päevade juht Ülo Krigul: «TMW idee ja teostus on kindlasti üks tõhusamaid võimalusi tegeleda juba aastaid planeeritud Eesti muusika ekspordiga. Ettevõtmisele lisab kaalu ka asjaolu, et tegemist on nö rahvaalgatusliku ilminguga - festival on orgaaniselt
kasvanud välja siinsete muusikute ja muusikaelu korraldajate vajadustest ja ettevõtlikkusest. Eesti heliloojate senise rahvusvahelise tuntuse üle oleks küll patt nuriseda. Kindlasti aitab aga kaasaegse klassikalise muusika esindatus TMW-l kaasa tutvustada eestimaist heliloomingut laiemalt, kui seda praegu maailmas siiski üksikute tippude kaudu teatakse.»

Hard Rock Laager/Nailboard Records ühendtiim on sel korral tõsiselt käsile võtnud metali osakonna, korraldades Tapperi klubis suisa kolmepäevase alamfestivali Tallinn Metal Week.
No99 kahte korrust jagavad selgi korral Jazzkaar/Jazzliit ja Pärimusmuusika Keskus ning tantsumuusika esitlemise eest hoolitsevad Club Hollywoodis Eesti deep house'i lipulaev Rulers of the Deep ja Julm Records.

Festivali südameks ja keskuseks koos öötundide olulisima kohtumispaiga, «delegaatide baariga» on endiselt vana hea alternatiivmuusika meka Von Krahli Teater, kus esitlejaiks Raadio2 ning Hea Uus Heli. Raadio 2 esitleb kirevat artistispektrit Eesti Laulu lemmikuist uue põlvkonna põnevaimate electro ja drone'i bändideni, eklektiline klubikontsertide sari Odessa Pop paneb oma lava püsti Mustpeade Majas, tumedamale rockile, industriaal-elektroonikale keskendunud World Clinic ootab külalisi RockStars ning bändid on laval ka muusikasõprade lemmikbaaris Juuksur.

Suure huvi tõttu naaberriikidest on Tallinn Music Week avanud oma uksed ka põhja- ning lõunanaabrite talendile. Nii esitlevad festivali raames Rock Cafes oma uhiuut rahvusvahelist albumit «Years & Seconds» Läti superstaarid Brainstorm, kes jagavad lava kaasmaalaste tõusva indiepopi duoga Instrumenti ning Von Krahlis Hea Uus Heli showcase'il astub üles äsja Playground Recordsiga lepingu sõlminud Leedu audiovisuaalne trip-hop-grupp Fusedmarc ning Soome elektropopparid nimega Jesse.

Juba ka rahvusvahelistmenu nautinud Soome indie-rock ansambel Rubik täiendab Mustpeade Majas Odessa Popi programmi ning Tapperi klubisse maandub müristama põhjanaabrite metali legend Amorphis. Festivali avapeo Rock Cafe's paneb püsti legendaarne Soome punt Eläkeläiset.

Festivali peakorraldaja Helen Sildna kommenteerib: «Oleme positiivselt üllatunud naabrite suurest huvist Tallinn Music Weeki vastu. Kuigi festivali fookusesse jääb alati Eesti muusika, on igati meeldiv, et Euroopa näeb meid kui omamoodi väravat kogu siinsesse regiooni. Usun, et TMW suurimaid saavutusi on see, et meie regulaarseteks partneriteks on Skandinaavia muusikaekspordikontorid ja festivalid ning aina rohkem ollakse harjunud meist mõtlema osana «Põhjamaadest» mitte vaid ühena kolmest Baltikumi riigist. Usume, et
meie tuntus maailmas tõuseb hüppeliselt nii käesoleva kui järgneva aastaga, mil Tallinn kannab kogu maailma ees uhkusega Euroopa Kultuuripealinna tiitlit.»

Tallinn Music Weeki kontsertide piletid on müügil alates 1. Märtist kell 10:00 Piletilevi müügikohtades üle Eesti.

Konverentsi delegaadiks saab registreeruda aadressil www.tallinnmusicweek.ee

Festivali esitlevad Tallinn2011 ja Nordic Hotel Forum. Peatoetaja on Skype, kes ka sel aastal annab välja rahalise auhinna potentsiaalikaimale Eesti bändile. Saku Rock presenteerib raskerocki lava klubis Tapper. Festivali toetavad ka EAS, Kultuuriministeerium, Estonian Air, Vikingline.

Tallinn Music Week 2010 avatakse neljapäeval, 25. märtsil. 26.- 27. märtsil toimuvad päevased seminaripaneelid Nordic Hotel Forumis muusikavaldkonna spetsialistidele.

Loe lisa: www.tallinnmusicweek.ee ja jälgi meie tegemisi Facebookis ja Twitteris!

Kommentaare:

Mikko Fritze (Tallinn2011 juhatuse liige): «Tallinn Music Week on üks sündmusi Tallinn 2011 programmis, mille sünni juures oleme olnud päris algusest peale. Aitasime festivali 2009. aastal ilmale ning usume, et Euroopa kultuuripealinna aastaks kujuneb Tallinn Music Week muusikaprogrammi üheks põhisündmuseks, mis muudab Eesti muusikaelu rahvusvahelise muusikamaailma lahutamatuks osaks ja seda mitte ainult üksikute tippude tasandil, vaid üleüldiselt. Oleme uhked, et oleme saanud anda oma panuse Eesti muusika valdkonda sisuliselt mõjutava ning arendava sündmuse loomisele, usume, et Tallinn Music Week jääb püsima aastateks ning sellest saab hüppelava maailma niimõnegi Eesti muusiku ja bändi jaoks.»

Robert Meijerink (EuroSonic): «Tallinn ilus koht, kus Eesti muusikasse sukelduda. Suurepärased toimumispaigad, soe õhkkond ja kaunis ümbrus. Tallinn Music Week festivalil on suur potentsiaal saada ülimaks platvormiks ning väravaks Eesti ja Balti muusikutele.»

Paulina Ahokas (Finnish Music Export): «Tänu sellele üritusele mõistsin, milline hulk talente ja kui entusiastlik atmosfäär Eestis valitseb. Olen veendunud, et üritus elavdab veelgi rohkem kohalikku koostööd ja ambitsioone, sest need mõlemad vajavad rahvusvahelist tööd, mis on raske töö! TMW meeskond tegi imetlusväärset tööd ning ootan põnevusega järgmist!»

Vegard Waske (By:Larm/Bureau Storm): «Suurepärased toimumispiagad ja helisüsteemid, huvitavad seminarid ning põnev ja inspireeriv üritus. Publiku entusiasmi ja muusika üldise kvaliteedi põhjal julgen arvata, et TMW võib varsti olla just see koht neile, kes otsivad uusi ja avastamata talente!»

BÄNDID 2010 A-Z:

Algorütmid
Amorphis (FIN)
Andres Kontus
Antonina
Arcticum
Atlas
Beggars Farm
Brainstorm (LV)
Brian Melvin's East-West Rhythm Band
Cantilena
Crucial Attack
Cylon
Dramamama
Eläkeläiset (FIN)
Estonian Guitar Octet
Ewert Sundja & the Two Dragons
Frank Frank
Free Tallinn Trio
Fuck Yuo I Am A Robot
Fusedmarc (LT)
Goresoerd
Groundhog Day
Hedvig Hanson
Honey Power
HU?
Id Rev
Iiris
Instrumenti (LV)
J.M.K.E
Jesse (FIN)
Julm & Broken Time Orchestra
Junk Riot
Kadri Voorand Group feat. Jussi Kannaste
Kai Ratassepp - Mati Mikalai
Klapp
Kolzar
Kreatiivmootor
Küberstuudio
Leegitsev Sidrun
Lightone 40
Lippajad
Malcolm Lincoln
Maria Minerva
Mimicry
Nevesis
NMR
Oliver Kuusik + Mihhail Gerts
Opium Flirt & Andres Lõo
Paabel
PaukenfEst
Peedu Kass 005
Pille Kangur + Malle Maltis
QueeNNaive
R.P.M.
Recycle Bin
Resonabilis
Revolver
Riivo Kallasmaa + Mihhail Gerts
ROTD live
Rubik (FIN)
Sander Saarmets
SaxEst
Sequoia
Sinine
Smõuk
Spin Sience
Steel Scream
Strand.. Rand
Svjata Vatra ja DJ P Julm
Zetod
Tanel Ruben & Victoria
Tharaphita
The Sounds (FIN)
Tolmunud Mesipuu
Tom-Tomm Quintet
Tukkanuotta (fin)
Tuule Kann ja Jaak Sooäär
UMA
Under Your Skin
Uus Tallinna Trio
Weekend Guitar Trio
Winny Puhh
Virre
Vox Clamantis

Tagasi üles