Spordime ümber maakera

Urmas Hännile
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tervisepäeval valib igaüks talle kõige enam sobiva liikumisviisi. Pildil kepikõnnib lumises metsas Arnold Rüütel.
Tervisepäeval valib igaüks talle kõige enam sobiva liikumisviisi. Pildil kepikõnnib lumises metsas Arnold Rüütel. Foto: Tairo Lutter / Virumaa Teataja

Sihtasutus Eesti Terviserajad kutsub kõiki eestimaalasi vabariigi sünnipäeva tähistama aktiivse liikumisega, osalema kõikidel Eesti terviseradadel samaaegselt toimuval sportlikul rekordiüritusel, kus igagüks võib valida talle sobiliku liikumisviisi ning talle jõukohased kilomeetrid kas suusatada, uisutada, kõndida või sörkida.


Sihtasutuse juhataja Jaanus Pulles on tõdenud, et ühise rekordürituse „Eesti Terviseradadel ümber maailma” eesmärk on tutvustada inimestele nende kodukandi looduslikke terviseradu ja kutsuda kõiki tervislikult aega veetma. Tervisesportlasi ootavad üle Eesti enam kui 60 terviserada. Pärast sobiliku rajapikkuse läbimist ootab suuremates keskustes osalejaid soe tee.Liikumist nautima on oodatud kõik nii perede kui sõpruskondadega, ent ka päris üksinda. Rajad ürituseks on avatud vähemalt kogu kolmapäevase valge aja.Oma panuse andmiseks rekordi püstitamisse palutakse läbitud kilomeetritest teada anda enne kella 18. Suuremates keskustes on selle tarvis omaette inimesed, kel puudub võimalus sedasi oma tervisekilomeetreist teatada, saab seda internetis tervisepäevikus aadressil

www.terviserajad.ee


Kogutud tervisekilomeetrid summeeritakse ning tulemuse teeb sihtasutus Eesti Terviserajad teatavaks vabariigi aastapäeva õhtul.Ürituse rekord pärineb mullusest talvest kus pealt 12000 inimest läbisid kokku üle 97 000 kilomeetri ehk tublisti üle kahe ringi ümber maakera.Pärnumaal ootavad lõbujõustiklasi eelkõige Jõulumäe tervisespordikeskus, Vändra terviserada, Sindi suusarada ja Raeküla suusarajad.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles