Uus Eesti film «Phobos» vallutab Ida ja Läänt

Hendrik Alla
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Taska Filmil valmis koostöös Venemaaga noortepõnevik «Phobos» (Hirmuklubi), mis esilinastub 19. märtsil kuues riigis ja 300 kinos.


Film valmis koostöös tuntud vene produtsendi ja režissööri Fjodor Bondartšukiga («9. rood», «Asustatud saar» jt). Eestipoolsed tootjad on Maria Avdjuško ja Juhan Saul Gross. Režissöör on Oleg Assadulin, peaosades Eesti tüdruk Renata Piotrovski ja Vene laulja Aleksei Vorobjov (viimane on kahel korral ka Eurovisiooni rahvuslikku finaali pääsenud).

Enamus filmi võtteid toimus Eestis Jüri võttepaviljonis, järeltöötlus tehti Venemaal. Filmi maksumus oli 2,5 miljonit dollarit ja koos ettevalmistuse ja järeltöötlusega võttis valmimine 1,5 aastat.

«Tegemist on tüüpilise žanrifilmiga,» ütles Taska Filmi juht Kris Taska. «Seitse noort satuvad vanasse pommivarjendisse rajatud ultramoodsasse ööklubisse. Korraga sulguvad varjendi uksed ning noored jäävad lõksu, ilma elektri ja mobiilsideta. Ja siis selgub, et pommivarjend peidab endas KGB salajasi laboreid, keemiarelvi, psühhotroopseid aineid, piinakambreid ja hukkamisruume... Kunstnikud Ronald Kolman ja Ain Nurmela mõtlesid selle maailma välja. Filmis kasutatakse ehtsat Patarei vangla atribuutikat, mille sealt kohale tõime ning pärast muidugi tagasi viisime.»

«See on meie esimene selline töö,» rääkis Taska. «Oleme kolm aastat vaeva näinud, et Eesti turult välja murda. Leiame, et meil on väga vedanud, et õnnestus Bondartšukiga koos töötada ja muidugi oleme väga põnevil. Sedapuhku pole me lihtsalt teenuseosutaja, filmiõigused jagunevad 50/50 meie ja venelaste vahel.»

«Eelmisel Ameerika filmiturul ostis «Phobose» õigused Michael Bay («Transformers», «Pearl Harbour», «Armageddon» jne) firma. Nende idee on teha selle süžee põhjal Michael Bay lavastatud noorte-thriller Ameerika turule,» rääkis Taska filmi edust. «Lisaks sellele, et film linastub korraga 300 kinos Balti maades, Venemaal, Valgevenes, Ukrainas ja Kasashtanis, tunti selle vastu suurt huvi ka Berliini filmiturul. Film on müüdud juba ka Jaapanisse. See on just selline film, mida ostetakse telekava täitmiseks või DVD-l levitamiseks.»

Vaata treilerit ja filmi motiividel valminud Aleksei Vorobjovi muusikavideot allpool!

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles