K, 6.12.2023

Apelsin ja Kukerpillid jagavad lava

Andris Tammela
, 24tundi tegevtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ansambel Apelsin
Ansambel Apelsin Foto: Internet

Reedel, 29. jaanuaril toimub Tallinna Rock Cafes tõeline legendide õhtu, kui ühel üritusel astuvad lavale kaks Eesti levimuusika suurkuju Apelsin ja Kukerpillid.


Kunstiülikooli üliõpilaste moodustatud folkansambli Kukerpillid esimene avalik esinemine toimus 1. aprillil 1972 Eesti Reklaamfilmi telesaates, teadis Gunnar Viese Rock Cafest.

Sellest ajast on bänd esinenud nii Eesti kui muu maailma lavadel, nii üksi kui Eesti tuntud lauljate ja tantsurühmadega, esitanud rahvalaule, kantrimuusikat (eriti bluegrass- ja Cajun-stiili), rockabilly't ja omaloomingut.

Kukerpillid on salvestanud mitusada laulu ja pillilugu, nad on välja andnud 8 LP plaati ja CDd, osa neist topeltalbumid, palju kassette ja ühisplaate teiste artistidega.

Ansambel Apelsin alustas 1974. aasta mais. Esimesse koosseisu kuulusid Tõnu Aare, Ants Nuut, Harry Kõrvits ja Jaan Arder.

Pärast Tõnu Aare naasmist sõjaväest 1975. aastal lisandusid ansamblisse veel Gunnar Kriik, Ivo Linna ja Mati Nuude.

20 aasta juubeli puhul üllitati Apelsini esimene kokkuvõtlik CD "Apelsin XX". Kokku on ansamblil ilmunud 4 LPd ja 4 CDd.

Küllaltki suure osa muusikast, mis Apelsinile populaarsust on toonud, moodustab omalooming (T. Aare, G. Kriik). Tähtis koht on naljal nii muusikas kui tekstis.

Laulutekstide autorid on enamalt jaolt Ott Arder, Henno Käo ja Priit Aimla.

Ansambli muusikaline moto "igaühele midagi (ehk polkast rokini)" - peab paika tänapäevani. Aegade jooksul on ansambel esinenud rohkem kui kuuendikul planeedist.

Piletid kontserdile on müügil Piletilevi müügipunktides, uksed kontserdile avanevad reedel kell 21.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles