Noormets räägib, et alkoholimürgituste arv on vähenenud, aga alkoholist põhjustatud maksahaiguste arv on kasvanud.
See tähendab, et vähem juuakse ennast väga purju, aga et juuakse sageli, mõjub see ikka. "Pole tähtis, millist alkoholi juua või kui sageli või kui palju korraga, mõjub kogu elu jooksul tarbitud alkoholi kogus, ükskõik, kas juua seda nädalavahetustel korraga palju või iga päev väiksemates annustes, ükskõik, kas viina või kallist veini," ütleb ta.
Eestis on suured nii regulaarsest alkoholitarbimisest kui joobeseisundist põhjustatud kahjud.
Regulaarse tarbimise tagajärg võib olla raske haigus, näiteks maksatsirroos, joobeseisundi tõttu võib kergemini sattuda näiteks liiklusõnnetusse.
EMOR-i uuringu andmeil teab iga teine eestimaalane peresid, kus on alkoholi tõttu probleeme tekkinud. Joomise pärast muretsevad palju alkoholitarvitajate lähedased. 30% meestest tunnistab, et pereliikmed on soovitanud neil vähem alkoholi tarbida.
Tervise arengu instituudi käivitatud alkoholi liigtarvitamise ennetamise kampaania "Palju sina jood?" kutsub jälgima joodavaid alkoholikoguseid. Nii ulatuslikku alkoholi liigtarvitamist ennetavat kampaaniat pole Eestis varem korraldatud.
Sageli ei märgata, kuidas pealtnäha mõõdukal joomisel võivad kogused osutuda arvatust tegelikult suuremaks. Uuringud näitavad, et inimesed kipuvad joodavaid koguseid alahindama. Samuti ei olda piisavalt teadlikud terviseriskidest, mida alkoholi tarbimine endaga kaasa toob.
Alkoholi tarbimine pole kunagi täiesti ohutu. Kuid see on täiskasvanule väikese terviseriskiga seni, kuni nädalas on vähemalt kolm alkoholivaba päeva ja mees tarbib päevas kuni neli ja naine kuni kaks alkoholiühikut.