«Ürgmehe» litsents saab läbi

Tanel Padar ütles, et ta pidi tänu Jan Uuspõllule kogu suve valget T-särki ja teksaseid kandma ja käituma nagu ürgmees.

FOTO: Toomas Huik

22. veebruaril jõuab lavalaudadele sajas Ürgmehe etendus, millega saab läbi aastaks soetatud mängulitsents.


Teatepulga võtab üle Monoteatri uus mononäidend Isa, mille proovid algavad juba lähiajal. Monoteatri juht Karl Kermes kinnitab, et Ürgmehe litsentsi plaanitakse tulevikus pikendada, kuid täpne aeg pole veel teada.

«Jätkuvalt suur huvi etenduse vastu pani meid pikendamise peale mõtlema, kuid kindlasti ei saa see toimuma enne sügist," ütles Kermes. „Publiku õnneks lahutab meid sajandast Ürgmehest veel 12 etendust, mida on võimalik vaadata nii Tartus kui Tallinnas.» Kes ka neil kordadel ei jõua Ürgmeest vaatama saavad ennast lohutada Ühendatud Ürgmeeste DVD-ga, mida on võimalik osta paljudest poodidest ning viimastelt Ürgmehe etendustelt.

Jan Uuspõld peab täpselt aasta jagu Eestit naerutanud Ürgmeest edukaks projektiks, mida oli tänu publiku positiivsele tagasisidele väga nauditav esitada. «Aasta aega hiljem, kui selja taga on suvetuur ja üle 80 etenduse, võin ausalt öelda, et mul ei tekkinud kordagi vastumeelt lavale minekul,» lausus Uuspõld.

Uuspõllu ja Kermese sõnul meeldib Ürgmehe fännidele kindlasti ka Monoteatri uus etendus, mille kohta edastatakse täpsemat informatsiooni juba järgmisel kuul. Andrus Vaariku käe all valmivat lavastust Isa hakkavad paralleelselt mängima Jan Uuspõld ja Alo Kõrve.

Isa on jätk ja paariline Ürgmehele. Kui Ürgmees räägib mehe vaatenurgast ja kohandumistest maailmas, kus elavad ka naised, siis Isa on näidend, kus käsitletakse perioodi, mil naine ja mees on juba mõnda aega koos eksisteerinud ja ühel päeval raputab nende idüllilist maailma uudis - me tahame vist saada last.