Orangutanid lahkuvad Hollywoodist

Kolmeaastane orangutan Rocky lahkub Hollywoodist

FOTO: AP / Scanpix

Hollywood jääb orangutanidest näitlejatest ilma, kuna neid üüriv firma saadab loomad ahvide turvakeskusesse.

Steve Martin`s Working Wildlife of Los Angeles teatas, et ei võimalda filmitegijatel orangutane enam kasutada ning loomad saadetakse Iowas asuvasse loomade kaitsekeskusesse, kirjutab AP.

«Inimahvide kasutamine filmides, televisioonis ja reklaamides ei aita kaasa nende säilimisele ning ei anna õiget ülevaadet nende tegelikust olukorrast,» sõnas Atlanta loomaaia orangutanide säilitamise programmi koordinaator Lori Perkins.

Steve Martin`s Working Wildlife omanik, kes ei ole näitleja Steve Martiniga seotud, sõnas, et on rahul, et ahvid saavad neile sobivamasse keskkonda minna.

Kolmeaastane Rocky ja tema 19-aatsane ema Katy jõudsid Des Moinesis asuvasse turvakeskusesse möödunud nädalalõpul. Järgmistel kuudel järgneb neile veel neli orangutani. Iowas asuvas keskuses on lisaks orangutanidele kas šimpanse, gorillasid ja bonobosid.

Ekspertide hinnangul elab looduses umbes 62 000 orangutani, kuid nende elupiirkond väheneb pideva puudelangetamise ja põllumajanduse läbi.

Orangutanid (Pongo pygmaeus) on Kalimantani ja Sumatra ürgmetsade  ruuge karvastikuga inimahvid. Isase pikkus 1,5 – 1,8 meetrit, käte siruulatus  kuni 2,25 meetrit.  Emane on väiksem. Elab puude otsas, maapinnale tuleb harva.

Tagasi üles