T, 28.11.2023

Kallis sõber, võta koduloom Loomade Hoiupaigast!

Anu Saagim
, peatoimetaja
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Inimesed saavad interneti vahendusel näha, mis oludes kodutud loomad elama peavad.
Inimesed saavad interneti vahendusel näha, mis oludes kodutud loomad elama peavad. Foto: Henn Soodla / Pärnu Postimees.
Alates 1. detsembrist korraldab MTÜ Aita Nõrgemat koostöös Tallinna keskkonnaametiga ülelinnalist teavituskampaaniat. Kampaania on edukalt käima läinud, kuna detsembriskuus on loomade hoiupaiga asukatest uue kodu leidnud rohkem loomi kui eelnevatel kuudel.

Kampaania eesmärgiks on levitada infot loomade hoiupaigas elavate loomade koju võtmise võimaluste kohta, et leevendada hoiupaigas valitsevat loomade üleküllust ning vähendada hukatud loomade arvu.

Kampaania on edukalt käima läinud. Detsembrikuus on loomade hoiupaiga asukatest uue kodu leidnud rohkem loomi, kui eelnevatel kuudel. Hüppeliselt on kasvanud nii kasside kui koerte kodustamise protsent. Detsembri kahe esimese nädalaga on kodustatud 50 protsenti rohkem loomi kui teistel sügiskuudel.

Loomade hoiupaiga juhataja Rein Nuudi sõnul on tulemus hea kuid sellegipoolest oodatakse kõiki huvilisi hoiupaiga asukatele külla. Hoiupaika satub iga kuu suur hulk loomi. Ka detsembris on hoiupaika sattunud suur hulk värskeid asukaid, kes ootavad uut kodu.

MTÜ Aita Nõrgemat juhatuse liikme Risto Kask´i sõnul jätkatakse loomade hoiupaigaga koostööd ka uuel aastal. «Kindlasti jätkame koostööd. Uuel aastal alustame uute värskete ideedega ja loodame, et tänu meie kaasabile leiavad paljud loomad armastava kodu ja paljud inimesed armastava kodulooma.»

«Samuti kogume nii rahalisi kui ka esemelisi annetusi nende kasside ja koerte jaoks, kes on hoiupaigas viibinud kauem kui 14 päeva ning kelle jaoks Tallinna linn enam ülalpidamisraha ei maksa.»

Kõnesid ootab Aita Nõrgemat annetusliin numbril 900 1212. Ühe kõnega annetad 30 krooni. Kõne maksumus liidetakse juurde jooksva kuu telefoniarvele peale kõne 11. sekundit.

Kodu ootavate loomadega saab tutvuda Loomade Hoiupaigas, aadressil Viljandi mnt 24D, 11217 Tallinn, tel 53 49 40 45 või veebiaadressil www.loomadehoiupaik.ee

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles