RMK korraldab kuuseretki riigimetsa

Virumaa Teataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Elmo Riig / Sakala

RMK korraldab ka sel aastal retki riigimetsa, et kõik huvilised saaksid endale sobiva jõulupuu ise välja valida.


RMK korraldab ka sel aastal retki riigimetsa, et kõik huvilised saaksid endale sobiva jõulupuu ise välja valida.

RMK loodushoiu osakonna juhataja Marge Rammo sõnul tuleb ehe jõulutunne paljudesse peredesse just koos jõulukuusega.

"Soovime, et see armas traditsioon, kus jõulupuu valitakse välja pere ühise metsaskäiguga, kestaks Eestimaal veel kaua," sõnas Rammo.

"Seetõttu kutsume inimesi riigimetsa, pakkudes võimaluse leida sobiv jõulupuu kas RMK spetsialistide juhendamisel või iseseisvalt."

Juhendatud metsaretki korraldatakse 16 kohas üle Eesti detsembri lõpuni, metsaminekule eelneb loodushariduslik lühiprogramm.

Kõik need, kes on endale sobiva jõulupuu ka varem riigimetsast toonud või kes teavad kindlaid kohti, kust puu võtta võib, saavad kuuse metsast tuua ka iseseisvalt.

Selleks tuleb eelnevalt veenduda, et valitud koht asub riigimetsas ning seal pole looduskaitselisi piiranguid.

Vajalikku infot annavad riigimetsa sildid tee ääres ning metsaregistri infobaas aadressil http://register.metsad.ee/avalik.

Iseseisvalt metsast toodud jõulupuu eest tuleb enne puu saagimist tasuda, milleks pakutakse võimalust teha mobiiltelefonimakse.

RMK juhib tähelepanu, et jõulukuuski tohib riigimetsas raiuda vaid sealt, kus neil ei ole lootust suureks kasvada - teede ja kraavide servadest, elektriliinide alt ja metsasihtidelt.

Metsanoorendikest ja kultuuridest, kuhu nad on inimese poolt istutatud või kust neist loodetakse saada tulevikupuid, on kuuskede varumine keelatud.

Lisainfo ja registreerimine aadressil www.rmk.ee/kuuseke, jooksvaid küsimusi aitab lahendada kuuseabi telefon 676 7842.

Märksõnad

Tagasi üles