R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mängur

Kristjan Lepa
Facebook
Comments
Ulmeline action-film "Mängur".
Ulmeline action-film "Mängur". Foto: Internet

Lähitulevikus on arvutimängude ja meelelahutuse maailm arenenud hirmuäratavaks hübriidiks. Inimestel on voli kontrollida teisi inimesi ulatuslikes ja mitme mängijaga võrgumängudes, mille eesmärk on üks: võitja saab kõik.

Meelekontrollimise tehnoloogia on laialt levinud ja vastuoluliste mängude keskmes on nende looja, miljardär Ken Castle (Michael C. Hall). Tema viimane vaimusünnitis, tulistamismäng „Tapjad", lubab miljonitel inimestel kogu maailma silme all välja elada ka kõige metsikumaid fantaasiaid, kasutades surmavõitluses oma tegelaskujudena päris vange.

Kable (Gerard Butler) on ülivägivaldse „Tapjate" mängu täht ja kultuskangelane. Kable'i kontrollijaks on rokkstaari olekuga noor mängur Simon, kes vastu ootusi viib Kable'i igal nädalal võidule.

Perest eemale kistud, türmi pistetud ja vastu tahtmist võitlejaks sunnitud tänapäeva gladiaator peab mängust pääsemiseks piisavalt kaua vastu pidama, et vabastada oma pere, saada tagasi identiteet ja päästa inimkond Castle'i julma tehnoloogia küüsist.

Ulmelise action-filmi "Mängur" lavastasid Mark Neveldine ja Brian Taylor ("Adrenaliin").

Peaosas Gerard Butler ("300"), lisaks teevad kaasa Michael C. Hall ("Dexter"), Amber Valletta ("Riskikuller 2"), John Leguizamo ("Õigustatud tapmine") ning Chris "Ludacris" Bridges ("RocknRolla") ja Kyra Sedgwick (draamasari "The Closer").

Filmi pikkus 1 tund ja 35 minutit.
NB! Alla 14-aastastele keelatud (K14).

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles