Päevatoimetaja:
Katrin Lust
(+372) 56681734

Kriitikud: «12 Years A Slave» on aastakümne parim film

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Elu24
Copy
Alfre Woodard, Chiwetel Ejiofor, Michael Fassbender, Lupita Nyong'o, Steve McQueen, Sarah Paulson
Alfre Woodard, Chiwetel Ejiofor, Michael Fassbender, Lupita Nyong'o, Steve McQueen, Sarah Paulson Foto: SCANPIX

Steve McQueeni film «12 Years A Slave» sai pärast Toronto filmifestivali linastust kriitikutelt vaid kiidusõnu. Seda võrreldakse isegi ühe kinoajaloo tähtteose «Schindleri nimekirjaga».

Linateos räägib tõestisündinud loo mustanahalisest mehest Solomon Northupist, kes rööviti enne kodusõda ja müüdi orjaks, vahendab Huffington Post.

«Olen nüüd piisavalt rahulik ütlemaks, et «12 Years A Slave» on parim ja emotsionaalselt võimsaim film, mida olen aastakümne, kui mitte pikema aja jooksul näinud,» kirjutas BuzzFeedi filmiajakirjanik Adam B. Vary. «Ma kardaksin muidu filmi üle kiita, kuid kui armastate kinokunsti ja jutustamisoskust ja olete inimene, siis mõistate.» Vary rõhutas, et film peab võitma kõik Oscarid.

Väljaande Vulture filmitoimetaja Kyle Buchanan ennustab, et «12 Years A Slave» võidab tuleval aastal parima filmi Oscari: «Olen valmis panustama oma raha sellele, et parima režissööri kuldmehikese võidab Steve McQueen ja et parimaks meesnäitlejaks nimetatakse Chiwetel Ejiofor. Mis suudaks sellele filmile ära teha? Kuramuse «Monuments Men»? (George Clooney film, mis räägib grupist sõduritest, kes jahivad natside varastatud kunsti ja mis esilinastub detsembris.)»

Meediategelased jagasid esmamuljeid Twitteris:

Tim Robey ajalehest The Telegraph: «Kui nii kõrvetav, hiilgav ja tähtis film nagu «12 Years A Slave» ei võida parima filmi Oscarit, pole nendel auhindadel mingit mõtet. See on lihtsalt uskumatu.»

Filmikriitik Edward Douglas: ««12 Years A Slave» oli jõhker, halastamatu ja karm. Suurepärane näitleja- ja lavastajatöö, kuid seda filmi ei julgeks soovitada igaühele.»

Huffington Posti toimetaja Alex Suskind: ««12 Years A Slave» tõi pisarad silma. Võimas film, mida on väga raske vaadata.»

Los Angeles Timesi ajakirjanik Steven Zeitchik: ««12 Years A Slave» on film, mida oleks kõige sobilikum võrrelda Schindleri nimekirjaga - murranguline periood, mida me enda arvates tundsime ja mille määratles ümber filmikunst.»

Toronto Stari filmikriitik Peter Howell: ««12 Years A Slave» ja Oscarid - uskuge seda. McQueen tabab naelapea pihta Ameerika õudse häbilooga, kuid samas leiab inimlikkuse. CE kõrgub, MF hirmutab.»

New York Magazine'i reporter: «Pärast filmi «12 Years A Slave» nägemist olen jätkuvalt šokiseisundis ja pisarate äärel. Chiwetel Ejiofor, holy fuck!»

Tagasi üles