Võib ka nii öelda. Kui näitasin džässmuusika tudengitele katkeid Aniko, Pauluse ja Pilliroo esinemistest ja nad küsisid, kes need mehed on, sain aru, et midagi tuleb ette võtta. Võimalus tuli mulle kätte, kui reklaamifirma omanik Aleksei Saks pakkus raha ja saime head ideed teostada.
Sul on 2005. aastal koos filharmoonia kammerorkestriga tehtud suurepärane plaat.
Jah, mulle ka meeldib see aura, mis sel muusikal on... Öeldakse, et muusik on vanaks jäänud, kui tahab orkestriga plaati teha.
Mina küll end vanana ei tunne, järjest nooremana hoopis.
Su energiast annab tunnistust ka noor kitarrifestival, mida Viljandis oma meeskonnaga korraldad. Kas mõtled kava kokku pannes, kuidas publikut saalidesse meelitada, või lähtud ainult oma maitsest?
Publikurekord ei ole mulle oluline. Me ei saa mõelda, et kas see müüb või ei. Selge see, et kui teeksin festivali oma lemmikutele tuginedes, siis istuksid saalis mina, Sibul ja veel paar hullu. Aga teise äärmusse ka ei lähe. Tähtis on, et muusika hariks ja intrigeeriks.
Samal festivalil esitlesid viimatist plaati «Pictures», mis sündis koos soome kitarristi Teemu Viinikaisega. Kuidas plaati kuulates aru saada, kumb teist soolot mängib, ja kas soomlasega on kergem musitseerida kui näiteks argentiinlasega?
Plaadil on kirjas – Ain Agan mängib paremas kanalis. Mitte et ma end palunuksin paremasse panna. Vasakust kostab ikka vingemaid soolosid, Teemu on ülihea kitarrist. Aga eks soomlasega on kergem suhelda juba keele tõttu. Sarnane loodus, kliima, saun, hümn... kõik see lähendab, kuigi, eks lõpuks sõltub kõik muusikalisest klapist.
Aini Agana juubelikontsert on
31. oktoobril Viljandi pärimusmuusika aidas