Isadepäeval saab uudistada sõjatehnikat

FOTO: Postimees/Scanpix

Eesti suurim isadepäevaüritus «Kõikide laste isadepäev» tuleb tänavu Paide spordihallis, kus kogu päeva on võimalik tutvuda jõustruktuuride varustuse ja eritehnikaga.

Kaitseväe peastaabi teavitusosakonna kapten Tõnu Noorits ütles, et 8. novembril kogu päeva kestva ürituse mõte pakkuda isadepäeva puhul tegevust kogu perele ja tähtsustada isade rolli.


Nooritsa teada on laste huvi jõustruktuuride varustuse ja masinapargi vastu on alati suur olnud. Näitusel peaks olema üle 20 masina ja seadme. «Kaitsejõududelt tuleb Paidesse näiteks soomuk Pasi, jalaväetransportöör, õhutõrjeraketisüsteem Mistral, tankitõrjeraketisüsteem Milan-2, kaks haubitsat, miinipilduja ja ka õhutõrjekahur,» täpsustas ta.


Heategevuslikku isadepäevaüritust korraldavad kaitsevägi, politseiamet, päästeamet, piirivalveamet, siseministeerium, Kaitseliit, Noored Kotkad, Kodutütred ja Naiskodukaitse.


Isadepäevaürituse avab 8. novembril kell 11 kaitseminister Jaak Aaviksoo, ürituse meelelahutuspoole eest kannavad hoolt piirivalve-, kaitseväe- ja politseiorkester, ansambel Traffic, line-tantsijad, Sirje Graubergi laulukool ja võimlemisklubi Hotsport võimlejad.

Tagasi üles