Rammstein kogus plaadi jaoks neli aastat ideid

Pärast pikka pausi sündinud albumit peab Ramm-stein oma kõigi aegade hevimaks.

FOTO: Universal Music

Maailmalaiust soosingut nautiv sakslaste industriaal-metal-bänd Rammstein on tagasi.


Ropuvõitu singel «Pussy», mida muusikakanalid näitama ei kipu ja mille videoklipi vaatamine on alaealistele keelatud, on juba väljas.Kauakootud album «Liebe Ist Für Alle Da» («Armastus on kõikide jaoks olemas» – toim) on saadaval oktoobri keskpaigast, suurejooneline Euroopa tuur algab novembris. Seoses Rammsteini «uue tulekuga» oli võimalus telefoni otsa saada grupi rütmikitarrist Paul H. Landers.Rääkige kõigepealt natuke lähemalt Rammsteini peatselt ilmuvastuuest albumist.


Kindlasti on album kaasaegne ja moodne. Natuke eksperimenteerime, tegemist tuleb meie kõigi aegade hevima albumiga. Mingis mõttes võib jah öelda, et läheme tagasi oma juurte juurde.Kuidas albumi nime «Liebe Ist Für Alle Da» tuletasite?


On õige. Idee pärineb osaliselt minu endiselt naiselt. Aga armastus on tõepoolest kõigi jaoks. (Naerab.)Kas esimene singel «Pussy» vihjab sellele, et tegelikult jätkate teile omast seksistlikku joont?


Jah. Bänd on alati selline olnud.Miks teie uue albumi valmimine nii kaua aega võttis, koguni neli aastat?


Kõigepealt puhkasime aasta. Raha meil oli ja nautisime lihtsalt elu. Kogusime ideid. Kui töö albumi kallal hakkas, oli kohe raske tööprotsessi tagasi tulla.Väsitav. Ka produtseerimise protsess oli väheke teisem kui eelmise albumi puhul.Varsti pärast plaadi ilmumist lähete Euroopa tuurile. Mida oodata? Veel rohkem pürotehnikat, tuleleeke, ilutulestikku kui viimati?


Ooh. Head show’d. Praegu on veel vara detailide kohta midagi öelda, kuid pürotehnika on kindlasti sees.Olete juba kaks korda Eestis Tallinnas mänginud. Mis nendest käikudest meenub?


Trmn. Oh Mann! Teil oli kena vanalinn.Kas teadsid, et Tallinn on teie kodulinna Schwerini sõpruslinn?


Aah. Ei. Tore. Tegelikult on kolm meie bändi liiget pärit Schwerinist, kaks Ida-Berliinist. Loeme end ikkagi rohkem Berliinis baseeruvaks bändiks.Tänapäeval on kaunis haruldane seegi, et bändi koosseis läbi aegade muutumatuna püsib. Kuidas on teil see õnnestunud?


Meie karjäär arenes aeglaselt, olime noored, kui alustasime. Meil on koos lõbus, crazy.Teie muusikat kiputakse sageli võrdlema Oomphi! ja Die Kruppsi tegemistega. Kas nõustute?

Jah, õige. See oli (sarnasus – toim) kaua aega tagasi. Aga võrdlus on okei. Eelmainitud grupid olid oma ala teerajajad.Mitut kitarri kontserdil kasutate? Kui suur on kodune kitarrikollektsioon?


Üht kitarri. Tuuril on tavaliselt kaasas kuus kitarri. Kodune kitarrikollektsioon ei ole nii suur. Lemmikkitarrid on Gibson Les Paul ja Stratocaster.

Tagasi üles