E, 11.12.2023

Arheoloogid võisid leida Vene viimase tsaari poja jäänused

Inna-Katrin Hein
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Venemaa viimase tsaari Nikolai II poeg, troonipärija Aleksei
Venemaa viimase tsaari Nikolai II poeg, troonipärija Aleksei Foto: Wikipedia.org

Vene arheoloogid leidsid väidetavalt Venemaa viimase tsaari Nikolai II poja Aleksei jäänused.

Arheoloogid lisasid, et  hemofiiliat põdenud Venemaa troonipärija jäi kadunuks pärast tsaariperekonna hukkamist bolševike poolt 1918. aastal, kirjutab Yahoo News.

Arheoloogid leidsid Jekaterinburgi, kus bolševikud tsaar Nikolai II-st ja tema perekonda vangistuses hoidsid ja lõpuks tapsid, lähedalt kahe inimese jäänused.

«Leidsime kahed inimjäänused. Esimesed kuuluvad poisslapsele ja teised noorele naisele. Need võivad olla Venemaa viimase tsaari poeg Aleksei ja tema üks tütardest, kelle jäänuseid seni pole leitud,» sõnasid arheoloogid.

Jekaterinburgi arheoloogiateenistuse esindaja Sergei Pogorelov ütles, et arheoloogid võtsid tsaari poja jäänuste otsimisel aluseks tsaariperekonna tapmist juhtinud Jakov Jurovski poolt kirja pandu.

«Seni oleme kindlaks teinud, et leitud jäänused kuuluvad umbes 10 – 13-aastasele poisile ja 18 – 23-aastasele naisele. Peame veel tegema DNA-testid» lisas Pogorelov.

Nikolai II loobus troonist 2. märtsil 1917, revolutsiooni puhkedes Venemaal. Järgmisel, 1918. aastal viisid bolševikud vangistatud tsaari ja ta perekonna Uurali mägedes asuvasse Jekaterinburgi, kus nad sama aasta suvel maha lasti.

Nikolai II-l ja tema abikaasal, Hesseni printsesseil Aleksandral oli viis last: suurvürstinna Olga (1895–1918), suurvürstinna Tatjana (1897–1918), suurvürstinna Maria (1899–1918), suurvürstinna Anastassia (1901–1918) ja troonipärija Aleksei (1904–1918).

Ajaloolaste andmetel lasti tsaariperekond maha nende vangistuskohaks olnud maja keldris. Laibad laoti veoautole ja visati kaevandusšahti.

Tsaariperekonna tapmist juhtinud Jurovski kirjutas 1934. aastal, et laibad valati väävelhappega üle, et neid poleks võimalik hiljem kindlaks teha.

Vene Arheoloogid leidsid tsaar Nikolai II, ta naise ja kolme tütre jäänused 1991.aastal. 1998. aastal maeti nad ümber Peterburi.

Kuid troonipärija Aleksei ja suurvürstinna Maria või Anastassia jäänuseid ei leitud.

2000. aastal kuulutas Venemaa õigeusu kirik tsaar Nikolai II, tema abikaasa Aleksandra, troonipärija Aleksei ja suurvürstinnat pühakuteks.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles