T, 3.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mägrad on hakanud siile nosima

Facebook
Comments
Siilike
Siilike Foto: PA Wire / SCANPIX

Viimastel aastatel on siilide arvukus Inglismaal langema hakanud. Teadlased usuvad, et üheks põhjuseks on mägrad, kes siilid lihtsalt nahka pistavad.


Daily Mail annab teada, et lisaks sellele, et mägrad usinalt siilide toidulauda tühjendavad, pole neil midagi ka okkalise suutäie enda vastu.

Hinnanguliselt elab Suurbritannias umbes miljon siili, kuid okaskerade arvukus on hakanud langema neis piirkondades, kus palju mäkrasid elutseb.

Mäger ja siil on aegade algusest saati kõrvuti elanud, võisteldes selle nimel, kes rohkem ussikesi ja nälkjaid ära süüa jaksab.

Kui vanal heal ajal oli siilidel looduses rohkelt peiduvõimalusi, siis tänapäevane põllumajandus on peidikute arvu tunduvalt vähendanud. Nõnda juhtubki, et enamasti usse ja hiiri eelistavad mägrad valivad piisavalt näljaseks saades hoopiski siililiha.

Kõige rohkem on siilide arvukus langenud Lõuna-Inglismaal ja linnade ümbruses.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles