Online-intervjuu: vastas superstaari-Arno

"Eesti otsib superstaari" salvestus Pärnu kontserdimajas 20. aprillil 2008

FOTO: Jack Christal

Meelelahutusportaali Elu24.ee lugejate küsimustele vastas «Eesti otsib superstaari» finalist Arno Suislep.
Kas te laulate kunagi Janaga duetti? Teil on sarnased hääled, ootaks seda duetti väga.
Jah, me tahtsime nii väga seda Lacuna Coili lugu «Swamped» koos finaalis laulda. Paraku ei ole see teatud asjaolude tõttu võimalik. Hääled sarnased? Nalja teed või?:)


Kui sa staarisaate finaali võidad (ilmselt oled seda varianti kaalunud sama palju kui võimalikku kaotust), missugune saab olema sinu panus kodumaisesse muusikasse? Kas oodata on The-Sun-laadset rokkprojekti või midagi alternatiivsemat?

The Suni laadset asja kindlasti ei tule. Ma ei kuula sellist stiili. Mul on kaks sooloprojekti, mida tahan lõpule viia.

Üks on sellise küber-kosmilise roki sugemetega projekt ja teine selline lahjem, drum’n’bass, jazz, proge jms eksperimentaal-popmuusika, mida teen koos sõbraga. Ma olen leidnud oma nišši.

Oled sa mõelnud ka teatrisse tööle minekule? Minu meelest sa sobiksid hästi muusikalidesse.
Teatrisse otseselt pole tööle soovinud minna, kuigi tunnistan, et olen varem küll mõningais projektides kaasa teinud.

Mu elukaaslane on kõrghariduselt näitleja, lisaks on mul väga palju sõpru kah teatrist. Teinekord on näitlejatega isegi huvitavam juttu ajada, kui muusikutega.

Mis puutub minu live’dessed tulevikus, siis sooloprojektide puhul kavatsen kindlasti sisse tuua teatraalseid elemente. Live’de andmisest on mul täiesti oma visioon.

Kui palju on «Superstaari» saade sinu elu muutnud? Ja kas need muutused on sinuarust head või halvad?
On häid ja halbu külgi. Olen suutnud kriitika suhtes paksu naha kasvatada, mis on hea. Halb on see, et ei ole saanud lähedastega nii palju koos aega veeta, kui tahaksin.

Olen muutunud kohati selle virrvarri tõttu tuimemaks, ükskõiksemaks. Samas laval esinedes on julgust palju juurde tulnud. Ei häbene enam nii palju.


Kuidas suhtud tiitlisse «Superstaari»? Superstaari-Arno, Superstaari-Jana jne. Häirib see sind või mitte?

Enam ei häiri. See on siiski minu jaoks algajate konkurss. Ma ei võta seda nime tõsiselt.


Kui sa kaotaksid, kas oleksid väga kurb?

Ei, kindlasti mitte.

Millist lugu meeldis sulle endale kõige rohkem laulda?
Ausalt? «Ilmarine ja Dvigatel» :). Hea ja mugav laulda.


Oled sa mõne saates osalejaga heaks sõbraks ka saanud?

Jah, ikka.


Kuidas tekkis mõte minna «Superstaari» saatesse?
Alguses ei plaaninudki ma saatesse minna. Tallinna eelvoorus järjekorras seistes olin viimaste seas. Mõtlesin, et lähen koju, kuna ei viitsinud seal tundide kaupa seista. Lõpuks siiski võtsin end kokku.

Mõte sinna minemiseks tekkis lambist eelmise päeva õhtul. Mõtlesin, et ehk õnnestub võita 100 000, siis ostaks helistuudiole ja bändile vajalikke asju.


Mis tunne on olla superfinaalis?
Kusjuures mingit emotsiooni pole tekkinud. Kuulsus pole pähe löönud ja olen ikka sama Arno edasi ;).

Arno, ütlen kohe ära, et loodan, et sa võidad. Küsimus on järgmine: väga palju räägitakse, et sinu konkurent Jana on omaette klass(maailmaklass, nagu Heidy Purga ja Mihkel Raud on öelnud). Kas siis Jana on niipalju eelmisest võitjast Birgit Õigemeelest üle?
Tore, et kaasa elad! Ja vaata, kui ma võidan, siis ma saan sulle ju peaauhinna raha eest tagasi maksta sinu smsi-arved :). Ütle seda ka oma sõpradel!

Hmm, väga huvitav teema on see minu jaoks. Tegelikult ma ei saa aru, mida maailmaklassi all päris täpselt silmas peetakse... Päris tõsiselt kohe.

Jana ja Birgit on lihtsalt erinevad lauljannad. Mõnele meeldib üks ja mõnele teine. Apples and oranges (õunad ja apelsinid – toim.) teema.


Kas see vastab tõele, et kui sa «Superstaari» saadet ei võida, siis hakkad massööriks?
Pagan seda teab. Massööriamet ilmselt ei saa mu põhitööks. Siiski oleks see põnev lisaamet. Inimese energeetika ja selle mõjutamine huvitab mind :).


Ma olen kuulnud, et see kes võidab «Superstaari» saate, saab kohtuda Lenny Kravitziga... Kas sa tahaksid muidu kohtuda temaga või sul ükskõik?
Suht ükskõik :).

Ma austan teda kui muusikut aga tunnistan, et pole kunagi olnud tema suurem fänn. Üks tema lugu siiski meeldis ammu aega tagasi.

Ega mul selle vastu midagi ei ole, kui ta tahab Eestit külastada. Las tuleb ja kaeb :).


Kas sinu repertuaaris on veel Grünbergi lugusid? Kui hakkad plaati tegema, kas paluksid talt mõne originaalloo?

Laulsin kunagi mõned korrad Grünbergi lugu «Nimetu». Mnjaa, plaadi tegemisel oleks see kindlasti huvitav idee.Kusjuures ma olen alati mõelnud, et Olav Ehala, Sven Grünberg ja Rein Rannap võiksid


mulle ühise loo teha :).Ehalal on selline positiivsust kiirgav ja toretsev stiil ning Grünbergil vastupidiselt nostalgiline ja sünge. Ning Rannapi oma lõbus, kurb ja meeldivalt hull. Pull lugu tuleks.Paraku mulle tundub, et hr Sven Grünberg on siiski juba nii omas maailmas ja temaga on raske kontakteeruda. Enamus ajast veedab ta ilmselt mõtetega kuskil Jupiteri planeedil ja tegeleb universiumit ja eksistentsi puudutavate küsimustega.
Kui oleks olnud olukord, et oleksid saate finaalist esimesena välja kukkunud, siis kelle võitu praegu sooviksid?

Raske küsimus. Igal ühel on olnud paremaid ja viletsamaid päevi. Pealegi näiteks Keitu ei saanudki me eriti kuulata. Ma ei tea, Jana siis äkki, ta kõige stabiilsemalt siiani esinenud.
Alustuseks kiidaksin sinu suurepärast suhtlemisoskust fännidega. Me oleme kohtunud kolm korda (Pärnus) ning pean ütlema, et mul on sinust väga hea mulje jäänud. Samuti näen ma sinus suurt artisti ning loodan südamest, et sa selle saate kinni paned :).
Küsimus siis selline: Milline on Sinu meeldejäävaim seik fännidega?

Hehee, täname :). Meeldivaid seiku on palju olnud. Kõige lahedam oli ehk see, kui peale «Kurjuse loo» esitamist kõndisin ükspäev tänaval ning üks kerges joobes vaene alkohoolik ütles mulle: «Horošo Pajoš»

(hästi laulad – toim.)

. Ta oli küll kasimata ja räpane aga näed, tal oli hea süda :).

Kes on sinu muusikalised eeskujud ning keda teistest muusikutest kõige enam austad ja kelle poole püüdled?

Devin Townsend, Jaga Jazzist, Soilwork, Sven Grünberg, Björk jt. Igaühel on oma meeldiv kiiks küljes, otseselt kedagi esile ei tõsta.Enam ei püüdlegi kellegi poole. Ma olen leidnud oma muusikastiili ja püüdlen selle täiustamise poole.
Kas sa oled see tüüp, kes kunagi laulis saates «2 takti ette» Faith No More’i lugu «From out of nowhere»? Kui olid, siis võta teatavaks, et tänu sellele hakkas eelmainitud bänd mulle hirmsasti imponeerima.

Olen see sama vend! Kuigi finaal oli minu jaoks totaalne ebaõnnestumine, kuna hääl oli ära :).Muidu väga hea lugu oli. FNM on siiani mu lemmik rokkbänd ja loomulikult Mike Patton on lauljana väga hea.
Kui sulle tehtaks korraga 3 tööpakkumist, (ühe valimine välistab teised) millise sa valiksid? Kas helilooja, laulja (k.a. instrumentalist) või helirežissööri töö?

Helilooja kusjuures.

Milline oleks sinu jaoks elu parim suvi ning kas see on juba olnud või on veel tulemas?

Ideaalset suve pole paraku olemas. Ikka jääb midagi puudu, isegi kui kõik on hästi ;).Elu parim suvi vist oli ära minu jaoks algkooli ajal. Samas täpselt ei mäleta, mida ma siis tegin :(.
On sul elukaaslane/pruut?

Jah, Anne nimeks. Elame Haapsalus ja suhe toimib.
Mis on su lemmikraamat? Kas meeldivad pigem dokumentaalsündmustel põhinevad raamatud või fantastikavaldkonda kuuluvad?

Neid on omajagu. Meeldivad Gunnar Aarma mõned raamatud. Lazari «Seitsme peaga haldjas» oli viimane raamat, mille läbi lugesin ja kindlasti üks lemmikraamatutest.Nii dokumentaalsündmustel põhinevad kui ka fantaasiavaldkonda kuuluvad raamatud on head, kui nende taga on arukas ja loov kirjanik.
Mida teeksid, kui saaksid olla üks päev naine?

Teeksin asju, mida naised teevad ;).
Kas sa läheks õlut jooma pigem John Lennoni või Jimi Hendrixiga. Miks?

Jimi Hendrixiga. Tal on kidra, mida saab hommikuni pargipingil tinistada.Tagasi üles