Maitseasi: pestavad hügieenisidemed?

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pesupäev
Pesupäev Foto: PantherMedia / Scanpix

Ökoloogiline mõtlemine ajab kombitsaid laiali järjest argisemates asjades. Kas mahetoidu ja ökoseebi kõrval on

comeback

'i tegemas ka korduvkasutusega hügieenisidemed?


Kuigi suurkaupluste hügieenitarvete riiulid on kuhjaga täis erinevaid sidemeid ja tampoone, ei piisa neist ökoteadlikematele naistele või näiteks neile, kellel tavapärased tooted  allergiat põhjustavad.Nõnda ongi mitmete laia ilma veebipoodide kaubavalikusse ilmunud puuvillased korduvkasutusega hügieenisidemed.

Näiteks firma nimega EcoSoft pakub ökoloogilisest flanellist valmistatud sidemeid. Valida saab nii öö- kui päevasideme ja musta värvi või pleegitamata valgete sidemete vahel.

Ameerika firma Sckoon pakub lisaks orgaanilistele beebisipukatele ja pehmetele plüüsloomadele ka naiste hügieenisidemeid.

Firma kodulehel olev tooteinfo kinnitab, et orgaanilisest puuvillast valmistatud sidemed ei leki ning neid võib rahuliku südamega kanda terve päeva.

Sidemed on saadaval eri suurustes ja erineva lillemustriga ning need kinnitatakse pesu külge väikese trukknööbiga. Sideme «sisu» saab vajadusel vahetada.

Puuvillasidemete pakkujad rõhutavad, et tegu on toodetega, mis säästavad nii keskkonda kui rahakotti.

Ökosidemete peamiseks miinuseks on aga see, et neid tuleb tihti pesta ja vaevalt see igaühele meeltmööda on.

Kas sina oleksid nõus keskkonna või oma tervise huvides hügieenisidemeid pesema?

Ökosidemete tutvustust näed ka sellelt lingilt.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles