R, 8.12.2023

Diana Klasi elulooraamatu ämmaemandaiks olid India öö ja alkohol

Hendrik Alla
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Diana Klasi elulooraamatu esitlus.
Diana Klasi elulooraamatu esitlus. Foto: Karli Saul

Noobli Swissoteli kuuendal korrusel esitleti kolmapäeval Diana Klasi elatud ja Kerttu Rakke kokku kirjutatud elulooraamatut «Rahatuulutaja».


«See raamat sündis tänu kollasele ajakirjandusele,» ütles Kerttu kokkutulnud näitlejaile, kunstnikele, ärimeestele ja seltskonnategelastele. «Kui meil poleks sellist kõmupressi, mis Dianast nii palju kirjutanud, avaldaks ta võib-olla alles 20 aasta pärast mõnusa rahuliku tagasivaate oma näitlejateele ja rollidele.»

Kerttu ja Diana tutvusid poolteist aastat tagasi seriaali «Kodu keset linna» India-reisil. «Meid pandi ühte tuppa elama. Selles kliimas on kohustuslik tarvitada alkoholi, muidu ei pea tervis vastu. Väike naps, kaks naist ja India sume öö: me hakkasime jubedalt pläkutama,» valgustas Kerttu teose sünni tagamaid.

«Ma kuulasin Diana lugusid ja imestasin, et see inimene üldse elus on. Nii head inimest ei ole olemas. Algul ma arvasin, et ta paneb juurde, aga kui ma teada sain, et see kõik ongi tõsi, siis olin valmis end kätte võtma ja temast raamatu kirjutama,» ütles Rakke esitlusel.

Õnnelik lõpp

Üle 200-leheküljeline raamat sündis nii, nagu sellised elulooraamatud ikka: Diana rääkis diktofoni ja Kerttu pani lood kirja. Selleks suundusid daamid jaanuarikuus taas Indiasse, et seal segamatult teose kallal töötada.

«Mul on väga hea meel, et me ei saanud raamatut juuni lõpuks valmis, sest elu kirjutas raamatule hoopis ilusama lõpupeatüki,» vihjab Kerttu sellele, et Diana leppis viimaks oma isa Eri Klasiga ära ja viimane maksis kinni tütre hiiglaslikud SMS-võlad.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles