Katoliiklased: enne seksi tuleb palvetada

Inna-Katrin Hein
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Katoliiklased: enne seksi tuleb palvetada
Katoliiklased: enne seksi tuleb palvetada Foto: AFP / Scanpix

Briti katoliiklased soovitavad enne seksi palvetada ning andsid sellel teemal välja ka käsiraamatu pealkirjaga «Prayer Book for Spouses» (Palveraamat abikaasadele).

Palveraamatu koostajate sõnul aitavad sealsed palved paare enne intiimtegevusse asumist end vaimselt puhastada, kirjutab The Telegraph.

Peatükk «Prayer Before Making Love» (Palvetamine enne seksi) sätestab, et palvetamine jumala poole aitab luua eelkõige armastust, hellust, eneseohverdust, andestamist ja alles lõpuks füüsilist ühte liitumist.

«Avage oma südamed maailmale, teineteisele ning heale tahtele» seisab raamatus.

Londonis asuva katoliku tõe ühingu poolt välja antud palveraamat on 64-leheküljeline ning maksab 1, 95 naela (34 krooni).

«Katoliku kirikule on pühad abielusidemed ja perekond tähtsad. Just sellel eesmärgil see raamat välja anti. Seda ei ole varem tehtud,» lasusus Southwarki asepiiskop Paul Hendricks.

Lisaks seksi kohta käivale peatükile on selles raamatus palveid abielu erinevate etappide, kaasa arvatud kihlumise, raseduse, laste kasvatamise ja eakate vanemate hoolitsemise kohta.

Tagasi üles