Sa ei pea alati hoolima sellest, mis parasjagu moes on. Osta vaid seda, mis sulle tõesti selga passib. Isegi, kui seetõttu enda vastu range pead olema. Ära püüa end veenda, et mõni rõivaese sulle sobib, kui see tegelikult nii ei ole.
5. Ettevaatust allahindlustel
Siin polegi nagu midagi uut öelda, sest kes meist poleks mõnikord mõnd rõivaeset vaid selle odava hinna pärast ostnud. Ja sinna kappi see rippuma jääbki. Sama kehtib ka jalanõude puhul: osta vaid neid, mis on mugavad ja parajad.
Poes on raske hinnata, kas mingist rõivast ka tegelikult asja saab või kui kvaliteetne see on. Seetõttu tasub uut riideeset mitu korda kanda ja vähemalt korra läbi pesta. Kui asi ikka sama hästi selga istub, siis on korras. Mõistlik on veel üks samasugune asi osta või siis sama, aga teist värvi. Nii lähed kindla peale välja ja väldid valesid ostusid.
Juba poes riideid selga proovides tasub mõelda, millega koos neid kanda on võimalik. Pole mõtet osta midagi vabandusega, et «eks hiljem saab poodi tagasi tuua» - kui ei peaks sobima. Suurem osa valesti tehtud ostudest ei jõua kunagi kauplustesse tagasi, vaid jäävad kodudesse tolmu koguma.
Õlgkaabud ja autorehvidest tehtud sandaalid tunduvad puhkuse ajal küll toredad ja naljakad, kuid hiljem pole nendega suurt midagi peale hakata. Niisiis: puhkuse ajal on uute riiete ostmine keelatud. Enamasti on puhkuseparadiisides müüdavad rõivad ka väga kaheldava kvaliteediga, mistõttu oleks mõistlik neid eemalt imetleda.
Mõnikord võivad muutuvad moetuuled lausa hulluks ajada: ühel hooajal püsib seelik vaevu puusadel, teisel liibub aga tihedalt taljele. Vaata oma lemmikasjad üle ja ehk annab mõne osava rätsepa kaasabil riideid vastavalt moele sobivaks kohendada.
Kui oled lõpuks leidnud kingapaari või mõne rõiva, mis sulle väga meeldib, siis hoia seda hoolega. Jälgi tingimata rõiva küljes olevaid pesemisnõuandeid ning pese riideid nii harva kui võimalik. Ära kanna ühtki asja kaks päeva järjest ning hoolda oma kingi, et neid ikka kauemaks jaguks.