1. Õnnelikus paarisuhtes ei tohi olla seksuaalprobleeme
Kui inimene on selle müüdi omaks võtnud, siis võiks küsida, miks ta vajab sellist veendumust, miks ta usub seda, arutleb Sütt. Põhjuseid võib olla mitu. Üks põhjus on, et inimene proovib leida viisi, kuidas teha oma paarisuhe õnnelikuks.
Probleeme võib ette tulla kõigis suhetes, ka õnnelikus paarisuhtes. Süti hinnangul on õnnelik see paar, kes suudab oma probleeme käsitleda ja neist kuidagi edasi minna, mitte neisse püsima jääda. Probleemid, nii seksuaalsusega seotud kui ka muud, on suhtes täiesti normaalsed nähtused, aga õnnelik paar suudab erinevalt õnnetust nendega midagi ette võtta, neid käsitleda.
Seksuaalsusega seostuvad sageli häbi-, süü- jm ebamugavustunded. Seksuaalteemadel on raske rääkida, aga mitte võimatu, usub Sütt. Eestis tehtud uuring on näidanud, et eestlased on valmis rääkima seksiteemadel, kui ainult keegi otsa lahti teeks. Alustada on raske.
2. Hea seks lahendab kõik probleemid
Meelis Sütt püüab selle lause teistpidi pöörata: paistab, justkui tuleksid kõik probleemid hea seksi puudumisest. Muidugi pole see nii.
Süti arvates toidavad seda müüti ka Hollywoodi filmid. Kui seal naine ja mees tülitsevad, siis kulmineerub riid sageli seksiga ja pärast on kõik õnnelikud. Võib küll olla, et viha erutab inimesi, aga kas see just probleeme lahendab, on iseasi.
Paariterapeut on tähele pannud, et sageli pole seksuaalprobleem paarisuhtes esimene ja ainus probleem, vaid see on käsitlemata ja lahendamata probleemide kulminatsioon. Raskused, mida paarisuhtes ei käsitleta, võivad väljenduda seksiga seotud raskustes: seks puudub paari elust, mehel on erektsiooniprobleemid või pole ühel või teisel iha. Seksuaalprobleemid võivad olla märgiks, et suhtes on pinged.