Esimese kauamängiva lubavad indierokkarid välja anda kohe, kui mõni plaadifirma nende vastu huvi üles näitab.
Koosseis
Anton Ventsel – kitarr, vokaal
Rasmus Kosseson – trummid
Rustpack libises kergelt edasi
Tallinna alternatiivrokkarid panid oma bändi kokku eelmise aasta alguses Arukülas.
«Otsustasin klaverit mängima hakata, ja et asi huvitavam oleks, kaasasin sõber Rodi, kes hakkas trummirütmi tegema,» räägib ansambli sünnist pianist Sander Pall.
«Värvi lisamiseks kutsusime Markuse, kelle palvel liitusid ka Sten ja Mihkel,» lisab Rod-Hendrik Einloo.
1987. aastal Moskvas Punasele väljakule maandunud amatöörpiloodi Mathias Rusti vägitegudest inspireerituna sai ansambel nimeks Rustpack.
Palli sõnul ei pidanud ka nemad alul finaali pääsemist kuigi tõenäoliseks.
«Palju me seda ei arutanudki, panime oma lood sinna üles ja siis asjade käiguga edasi libiseda oli juba kerge. Kui poolfinaali saime, siis muutus kõik kuidagi tähtsamaks,» räägib laulja Markus Robam osalemisest Soundwave’il.
«Erinevatel toredatel konkurssidel osalemine on ühe noore bändi kohus – reklaam ei kasva ju puu otsas ja kuulajaid ei leia proovigaraažist,» lisab bassimees Robam.
Eeskujudena oskab nooruke indiepopikvintett välja tuua Coldplay, Radioheadi, The Killersi ja Snow Patroli. «Kunagi ammu sai palju Michael Jacksoni kassette kuulatud ja järele lauldud, need mõjusid alati,» meenutab Robam.
Juba Eesti Ian Curtiseks tituleeritud võimekas vokalist on laulmisega tegelenud lapsepõlvest saadik.
«Markuse puhul oli muusikaga tegelema hakkamisel oluline roll vanemal vennal, kellega laulis koos Tallinna poistekoori ridades,» tutvustab Mihkel bändi häält. «Hiljem õppis ta aastakese klaverit.»
koosseis
Rod-Hendrik Einloo – trummid