Salapärane ärimees Toomas Tool on kirglik suitsetaja

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Salapärane suurärimees Toomas Tool Hotel Barons`i ees suitsupausil 21.07.09
Salapärane suurärimees Toomas Tool Hotel Barons`i ees suitsupausil 21.07.09 Foto: paparatso
Paparatso terava kaamerasilma ette jäi ühel kaunil suvepäeval end kiivalt avalikkuse uudishimuliku pilgu eest varjav kinnisvarahai Toomas Tool.

Mees pidi kordi välja astuma Tallinna vanalinna hotellist Barons, et tõmmata paar mahvi  suitsu.

Suurärimees Tool end seltskonnaüritustel eksponeerida ei armasta. Haruharva võib teda trehvata ka Eestimaa pinnal, sest mehe ametlik aadress on rikaste paradiis Monaco.  

Avalikkuse ees madalat profiili hoidev Toomas Tool (46) on abielus endise Reporteri ilmatüdruku Mari Tooli- endise Uusõuega (32). Neil kasvab peres kolm last. 

Tool ise on omade äride juures jäänud siiani äärmiselt salapäraseks ja kättesaamatuks. Meediamagnaat Hans H. Luik on mõne aasta taguses juhtkirjas nimetanud Tooli üheks  rikkaimaks Eesti ärimeheks.

Tooli rikkus sai väidetavalt alguse metalliärist ja Mehukatti-nimelise mahlajoogi maaletoomisest ning suurenes hüppeliselt erastamise käigus. Toolile kuulus mõne aasta eest tapeeditehas Lasnamäel, piimakombinaat Lätis, ning siiani väidetavalt lausa kvartalite kaupa kinnisvara Tallinna vanalinnas. 

Ärimeeste seas ringleb Tooli ärilause: «Minu kell on kallim kui sinu auto — kõigest muust rääkimata.» Üks tema tuttavaid on sõnanud, et mehel on nii palju raha, et ta ei peaks enam muretsema. Teine kirjeldab, et ta tahtis kord Toolilt ühte maatükki osta, aga apaatne Tool vastanud: «Ei viitsi! Mis ma selle rahaga teen...,» on kirjutanud ka Kroonika.  

Vaata paparatso pilte!

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles