Transpordikorraldus Tallinnas laulu- ja tantsupeo ajal

Sandra Maasalu
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Laulu- ja tantsupidu toob Tallinnas kaasa suured liiklusmuudatused.
Laulu- ja tantsupidu toob Tallinnas kaasa suured liiklusmuudatused. Foto: Ants Liigus.

Laulu- ja tantsupeo ajal end pealinnas liikuma sättides tasub varuda aega ja viia end kurssi arvukate muudatustega nii auto kui ühistranspordiga sõitjatele.

Parkimine

Eelkõige soovitavad korraldajad tulla peole jala.

Alates 2. juuli õhtust kuni 5. juuli õhtuni on sõidukite peatumine ja parkimine keelatud Vana-Pirita teel (Pirita tee ja Pirita tee nr 20 vahelisel ühesuunalisel lõigul), Pirita tee äärses Russalka parklas, Pirita tee kesklinnast väljuval suunal, Narva maanteel Pirita tee ja J. Smuuli tee vahel ning Lauluväljaku läheduses olevates parklates.

Pealtvaatajad saavad parkida Tallinna lauluväljakule tulles Pirita tee kesklinnast väljuval suunal alates Pirita tee 20-st, Lasnamäel linnast väljuval suunal alates Narva mnt - J. Smuuli ristmikust, vastavalt olemasolevatele liiklusmärkidele.

Lisaks on võimalik kasutada Eesti Näituste territooriumil asuvat tasulist parklat. Parklasse saab sõita Pirita teelt Vana-Pirita tee kaudu ja see asub näitusepaviljonidest Pirita pool. Lähim pääs sellest parklast lauluväljakule on Mere värava kaudu.

Tantsupeole minejate kasutuses on kõik linna avalikud parkimiskohad vastavalt olemasolevatele liiklusmärkidele, välja arvatud Võistluse, Püssirohu ja Staadioni tänavad.

Seoses tantsupeo peaproovi ja etendustega Kalevi staadionil on Juhkentali tänav suletud liikluseks reedel 3. juulil kell 13.00-22.30, laupäeval 4. juulil kell 10.00-14.00 ning pühapäeval 5. juulil kell 10.00-14.00. Lisaks võidakse Juhkentali tänav (Liivalaia - Püssirohu lõigul) sulgeda üldiseks liikluseks iga tantsupeo kontserdi pealtvaatajate kogunemise ja lahkumise ajaks vastavalt olukorrale.

Laulupeole võib tulla ka jalgrattaga. Rattaparkla lauluväljakul ja Kalevi staadionil on avatud reedel, laupäeval ja pühapäeval ehk 3.-5. juulini. Parklasse toodud jalgrattad peaksid olema varustatud lukkudega ning enne parklate igaõhtust sulgemist tuleks oma rattale järele tulla.

Suletud tänavad

Rongkäigu tõttu on 4. juulil kesklinnas alates kella 12st suletud Vabaduse platsi ja Viru ringi ümberkaudsed tänavad ning rongkäigu marsruut Viru ringist mööda Narva maanteed kuni lauluväljakuni.

Narva maantee (Pirita tee ja J. Smuuli tee vahelisel lõigul) suletakse laupäeval 4. juulil kell 14.00-24.00 ning pühapäeval 5. juulil kell 12.00-19.00.

4. juulil kell 12-18.30 on liiklemiseks suletud järgmised tänavad: Endla (Koidu tänava ja Toompuiestee vahel), Toompuiestee (Paldiski maantee ja Endla tänava vahel), Tõnismäe, Hariduse, Toompea, Kaarli pst, Roosikrantsi, G. Otsa, Väike-Karja (Pärnu maantee ja Müürivahe tänava vahel), Mere puiestee (Viru väljaku ja Rannamäe tee vahel), Rannamäe tee (Mere puiestee ja Suur-Rannavärava vahel), Väike-Rannavärava, Uus (Väike-Rannavärava ja Uus 22 vahel) ning Kanuti tänav.

Ühistransport

Ühistranspordi liiklus suunatakse 4. juulil alates kella 12.00-st kuni laulupeo rongkäigu lõpuni (orienteeruvalt 18.30-ni) ümbersõidule.
Laupäeval 4. juulil kella 12.00-st kuni laulupeo rongkäigu lõpuni (orienteeruvalt kella 18.30) katkestatakse trammiliiklus kõikidel liinidel, rongkäigu marsruuti läbivad bussiliinid suunatakse ümbersõitudele.

Liinide nr 16, 17, 17A ja 23 autobussid suunatakse ümbersõidule mööda Endla tänavat, Suur-Ameerika tänavat, Pärnu maanteed ja Estonia puiesteed. Peatused tehakse Endla tänaval - Suur-Ameerika tänava ristmiku piirkonnas ja Estonia puiesteel Vabaduse väljaktrollibusside peatustes.

Alates kella 12.00-st kuni laulupeo rongkäigu lõpuni (orienteeruvalt kella 18.30-ni) suunatakse liini nr 40 autobussid ümbersõidule mööda Paldiski maanteed (tagasisuunal Tehnika tänavat), Toompuiesteed, Rannamäe teed, Suur-Rannavärava tänavat (tagasisuunal Mere puiesteed, Põhja puiesteed), Ahtri tänavat ja Hobujaama tänavat. Alg- ja lõpp-peatus on Hobujaama tänaval.

Alates kella 13.30-st kuni laulupeo rongkäigu lõpuni (orienteeruvalt kella 18.30-ni) suunatakse liinide nr 1A ja 8 autobussid Pirita teel kuni Lauluväljak peatuseni, tagasipöördega peale peatust.

Alates kella 12.00-st kuni kella 13.30-ni suunatakse liini nr 3 autobussid ümbersõidule kesklinna suunal mööda Põhja puiesteed, Suur-Rannaväravat, Ahtri tänavat, Hobujaama tänavat ja A. Laikmaa tänavat ja linnast väljuval suunal Narva maanteed, Hobujaama tänavat, Ahtri tänavat ja Mere puiesteed.

Alates kella 13.30-st kuni laulupeo rongkäigu lõpuni (orienteeruvalt kella 18.30-ni) suunatakse liini nr 3 autobussid ümbersõidule mööda Ahtri tänavat ja Hobujaama tänavat. Alg- ja lõpp-peatus on Hobujaama tänaval.

Alates kella 12.00-st kuni kella 13.30-ni suunatakse liini nr 5 autobussid ümbersõidule kesklinna suunal mööda Narva maanteed, V. Reimani tänavat, Gonsiori tänavat, Estonia puiesteed ja Pärnu maanteed. Peatused tehakse Gonsiori tänaval Kunstiakadeemia autobussiliinide nr 67 ja 68 peatustes ja Estonia puiesteel paiknevas Vabaduse väljak trollibusside peatuses. Linnast väljuval suunal sõidetakse mööda Pärnu maanteed, Estonia puiesteed, Gonsiori tänavat, A. Laikmaa tänavat ja Narva maanteed. Peatused tehakse Estonia puiesteel paiknevates Vabaduse väljak trollibusside peatustes ja Narva maanteel paiknevas Hobujaama autobussipeatuses.

Alates kella 13.30-st kuni laulupeo rongkäigu lõpuni (orienteeruvalt kella 18.30-ni) suunatakse liini nr 5 autobussid ümbersõidule linnast väljuval suunal mööda Pärnu maanteed, Estonia puiesteed, Gonsiori tänavat, Laagna teed, J. Smuuli teed, Narva maanteed, Kose teed, tagasipöördega Pirita tee - Saare tee ristmiku piirkonnas ning kesklinna suunal mööda Kose teed, Vabaõhukooli teed, Rahvakooli teed, Kelluka teed, Narva maanteed, J. Smuuli teed, Laagna teed, Gonsiori tänavat, Estonia puiesteed, ja Pärnu maanteed. Peatused tehakse

Estonia puiesteel Vabaduse väljak trollibusside peatustes ja Gonsiori tänaval Kunstiakadeemia autobussiliinide nr 67 ja 68 peatustes.

Alates kella 12.00-st kuni laulupeo rongkäigu lõpuni (orienteeruvalt 18.30-ni) suunatakse liinide nr 18 ja 36 autobussid ümbersõidule mööda Pärnu maanteed, Estonia puiesteed ja Gonsiori tänavat. Peatused on Gonsiori tänaval autobussiliinide nr 9, 11, 46 ja 51 Kunstiakadeemia peatuses ja linnast väljuval suunal Estonia puiesteel Vabaduse väljak trollibusside peatuses.

Alates kella 13.30-st kuni laulupeo rongkäigu lõpuni (orienteeruvalt 18.30-ni) suunatakse liini nr 15 autobussid ümbersõidule Teatri väljak, Estonia puiestee, Gonsiori tänav ja Teatri. Peatused tehakse Gonsiori tänaval autobussiliinide nr 9, 11, 46 ja 51 Kunstiakadeemia peatuses.

Alates kella 13.30-st kuni laulupeo rongkäigu lõpuni (orienteeruvalt 18.30-ni):
- suunatakse liinide nr 19 ja 51 autobussid ümbersõidule mööda Liikuri tänavat, J. Smuuli teed, Laagna teed, Gonsiori tänavat, Kivisilla tänavat, Rävala puiesteed, A. Laikmaa tänavat ja Gonsiori tänavat.

Lliinide nr 44 ja 35 autobussid suunatakse ümbersõidule mööda J. Smuuli teed, Laagna teed, Gonsiori tänavat, Kivisilla tänavat, Rävala puiesteed, A. Laikmaa tänavat ja Gonsiori tänavat.

Liinide nr 29, 60 ja 63 autobussid suunatakse ümbersõidule mööda Narva maanteed, J. Smuuli teed, Laagna teed ja Gonsiori tänavat, Kivisilla tänavat, Rävala puiesteed, A. Laikmaa tänavat ja Gonsiori tänavat.

Liinide nr 34A ja 38 autobussid suunatakse ümbersõidule mööda Pärnamäe teed, Narva maanteed, Ussimäe teed, K. Kärberi tänavat, Laagna teed, Gonsiori tänavat, Kivisilla tänavat, Rävala puiesteed, A. Laikmaa tänavat ja Gonsiori tänavat; Autobussiliinidel nr 19, 29, 34A, 35, 38, 44, 51, 60 ja 63 tehakse täiendav peatus Gonsiori tänaval Kunstiakadeemia peatuses enne trammiteed Kivisilla tänava ja A. Laikmaa tänava vahel.

Alates kella 12.00-st kuni laulupeo rongkäigu lõpuni (orienteeruvalt 18.30-ni) pikendatakse liini nr 50 autobusside marsruuti kesklinna mööda Majaka tänavat, Lubja tänavat, Tartu maanteed, Rävala puiesteed, A. Laikmaa tänavat ja Gonsiori tänavat ning tagasisuunal

Gonsiori tänavat, Pronksi tänavat, Tartu maanteed, Lasnamäe tänavat, Majaka tänavat, Majaka põiki ja Pae tänavat. Peatused tehakse Gonsiori tänaval Kunstiakadeemia peatuses enne trammiteed Kivisilla tänava ja A. Laikmaa tänava vahel ja Majaka põigis vahetult peale Majaka tänava ristmikku.

Alates kella 12.00-st kuni laulupeo rongkäigu lõpuni suunatakse liini nr 20 ja 20A autobussid ümbersõidule mööda Pärnu maanteed, Estonia puiesteed ja Gonsiori tänavat. Peatus tehakse Gonsiori tänaval autobussiliinide nr 9, 11, 46 ja 51 Kunstiakadeemia peatuses ja linnast väljuval suunal Estonia puiesteel Vabaduse väljak trollibusside peatuses.

Alates kella 13.30-st kuni laulupeo rongkäigu lõpuni suunatakse liini nr 2 autobussid ümbersõidule mööda Tartu maanteed, Rävala puiesteed, A. Laikmaa tänavat, Gonsiori änavat, Pronksi tänavat ja Tartu maanteed, tehes peatuse Gonsiori tänaval Kunstiakadeemia peatuses enne trammiteed Kivisilla tänava ja A. Laikmaa tänava vahel.

4. juulil 2009 kella 11.00-st kuni laulupeo rongkäigu lõpuni (orienteeruvalt kella 18.30-ni) lühendatakse trollibussiliinide nr 2, 3 ja 6 marsruuti Endla tänavast Koidu tänava ristmikuni ja suunatakse liini nr 1 trollibussid Balti jaama.

Eribussid pealtvaatajatele
Tallinna linnavalitsus paneb käiku kaks eribussi liini:
1. A. Laikmaa - Püssirohu (Juhkentali tn-l) - Autobussijaam (bussidel on silt TANTSUPEOLE):
Buss väljub 4. ja 5. juulil kella 10.00 kuni 11.00 intervalliga 10 minutit.
2. Hobujaama (endise kauplus Tallinna eest Narva mnt alguses) - Lauluväljak (silt LAULUPEOLE):
Buss väljub 5. juulil kell 12.30 kuni 14.30 intervalliga 10 min (buss peatub ka vahepeatustes).

Samuti tihendatakse 2. kuni 5. juulini trammiliiklust liinil nr 3 (Tondi - Kadriorg), ka on pikendatud liini tööaega neljapäeval kuni kell 23-ni, liin töötab tihendatud graafikuga reedel 07.00 - 23.30, laupäeval 18.00 - 22.30 ja pühapäeval 12.00 - 20.30.

Tasuta bussid laulupeole

Lisaks sõidavad 3.-5. juulil Tallinna lauluväljakule tasuta NCC Tähekodu bussid järgmistel marsruutidel:
1. Mustakivi Keskus - Lauluväljak - Mustakivi Keskus (
Mustakivi Keskus > Centrum > Punane > Smuuli > Vana-Narva mnt > Lauluväljaku Lasnamäe värav
2. Mustika keskus - Lauluväljak - Mustika keskus
Mustika > Tammsaare tee > Sõpruse pst > Liivalaia > Narva mnt > Lauluväljaku Mere värav
3. Rocca al Mare parkla - Lauluväljak - Rocca al Mare parkla
Rocca al Mare > Paldiski mnt > Balti jaam > Ahtri > Narva mnt > Lauluväljaku Mere värav
4. Järve Keskus- Lauluväljak - Järve Keskus
Järve Selver > Pärnu mnt > Liivalaia > Narva mnt > Lauluväljaku Mere värav
5. Kopli - Lauluväljak - Kopli
Kopli (Olympic Casino ees); Kopli-Sõle-Paldiski mnt nurk > Kopli > Sõle > Paldiski mnt > Baltijaam > Narva mnt > Lauluväljaku Oru värav

NCC Tähekodu busside väljumisajad :
Reedel, 3. juuli väljuvad bussid alates 10.00 igal täistunnil kuni 21.00 ja lauluväljakult alates 10.30 kuni 21.30
Laupäeval, 4. juulil väljuvad bussid 16.00-18.00 igal täistunnil ja lauluväljakult igal pooltunnil 16.30-18.30 ja 22.15.
Pühapäeval, 5 juulil väljuvad bussid 11.00-13.00 igal täistunnil ja lauluväljakult igal pooltunnil 11.30-13.30 ja 18.00.

Tallinna ühistranspordi graafikute kohta saab infot Tallinna linna infotelefonilt 1345. Rongkäigu ajal tuleb taksoga sõitjatel arvestada, et päris rongkäigu äärde taksot tellida on äärmiselt keeruline.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles