Ligi kaks tundi kestev näidend seletab, kuidas on naiste ja meeste erinevus loonud eri maailmapildid, kultuuri ja isegi keele ning mis moel põhjustavad need erinevused arusaamatusi ja teineteise mittemõistmist tänapäeval.
Näitleja Jan Uuspõllu sõnul elab igas mehes ürgmees. "Arvatakse, et meestel on tundeid vähem kui naistel, aga tegelikult see nii pole," seletas ta. "Mehed on tundelised, kohusetundlikud ja neil on instinkt hoida oma peret ning lähedasi."
Etendus lükkab ümber laialtlevinud arvamuse, et kõik mehed on mühakad, ja õigustab mõlemat sugupoolt. Muuhulgas saab etenduses üsna palju meeste ja naiste kohta teada.
Uuspõllu arvates on ühiskonnas tekkinud seisukoht, et mehed on mühakad, sest aeg ja mood muutuvad väga kiiresti ning meestele on esitatud palju uusi nõudmisi. "Tänapäeva mehe stereotüüp ei vasta enam sellele, kes mees ise olla tahab," on Uuspõld veendunud. "Kui lastakse tõelisel ürgmehel välja paista, pole hullu midagi."
Uuspõld peab end keskmiseks eesti meheks ja leiab sarnasusi enda ning ürgmehe vahel. "Lõbus ja tore on seda tükki mängida, sest iseenda ja ürgmehe vahel ei teki vastuolusid," lisas ta. "Ma arvan, et peale minu tunnevad end väga paljud selles etenduses ära."
Padar sobib Uuspõllu sõnade järgi kõige paremini etendusse, sest ta on tõeline ürgmees ja peale selle ammune sõber.