Odessasse saab lennata Tallinnast Kiievi kaudu või Riiast otselennuga. Selle reisiseltskonna liikmed, kes Odessa linna 214. aastapäevaks sinna kohale läksid, saabusid eri aegadel ja ise teid pidi.
Ukraina aukonsul Vello Järvesalu, kellel oli linna aastapäevale ametlik kutse, valis Kiievi kaudu lendamise, aga Estonian Airil olid lennukiga mingid probleemid ja väljalendu Tallinnast tuli oodata kümme tundi. Estonian Airi lennuk lendab üksnes Kiievisse, sealt edasi saab kas kohaliku kompanii lennuki, rongi või bussiga.
Riiast Air Balticu lennumasinaga lendajatel sujus kõik tõrgeteta ja juba poolteise tunni pärast oli reisiseltskond Odessa lennujaamas.
Lennuvälja piiripunktis kogetu oli sedavõrd ebameeldiv, et tõenäoliselt mõtles enamik, et ei soovi seda enam kunagi üle elada. Aga see oli kogu reisi ainuke ebameeldivus, pealegi oli passe kontrollinud kolmest piirivalveametnikust ainult üks selline, kes oleks tulnud selle töö juurest pika puuga eemale peksta.
Lennukilt maha tulnud seltskond jagunes kolme laua vahel: kahes teenindasid naisametnikud, ühes mees. Üks naistest oli nii jõhker ja ebaviisakas, et teda oli hale vaadata. Eriti mõnitas ta ühte inglast, kes vene keelest aru ei saanud ja polnud varem taibanud ära täita lennukis jagatud immigratsioonikaarti.
Kui mees lõpuks aru sai, mida temalt taheti, ja kaardi täitis, oli ta seda vaid ühes eksemplaris teinud. Jälle selgitati talle žeste abiks võttes, mis teha tuleb. Häiriv oli vaadata, mismoodi naispiirivalvur inimestega suhtles. Haaras passi otsa vaatamata, küsis midagi, aga ise vaatas kuhugi kõrvale.