Töölised sebivad nagu sipelgad: varahommikust hiliste õhtutundideni. Ka laupäeval ja pühapäeval rabatakse tööd teha.
Neil päevadel, mil vihma tuleb, paneme jalgade ümber kilekotid. Hiina töölised ja politseinikud kannavad keepe, enamik inimestest hoiab pea kohal vihmavarju.
Tööliste kõrval on Hiina sümboliks lapsed. Neile pööratakse alati tähelepanu ja enamasti on nad süles, mitte vankris.
Mähkmeid siinses kliimas ei tunta, lastel on auk pükstesse lõigatud. Kui häda peab tulema, las ta siis tuleb. Oma viga, kui ei märka ja pihta saad.
Kel lapsi ei ole, on endale koera muretsenud. Pekingis on üllatavalt palju rihma otsas koeri, mõni jalutab ilma rihmata perenaisest eemal. Koerte eest hoolitsetakse ja kellegi ei tuleks pähegi oma lemmik nahka panna.
Seevastu hulkuvaid koeri on väga vähe, kasse pole üldse kohanud.
Kui keegi lähemal ajal Pekingisse satub, jalutage piki uut jalakäijate tänavat Quinmenist lõuna poole. Väga müstiline tunne: algul on tänava ääres moodsad ärid, mis varsti täieliku tühjusega asenduvad. Tänav sai enne valmis kui poed sisse kolisid.
Hiina väärib külastamist.
11. juuni: Kodu, kallis kodu
Kojusõit kujunes oodatust lihtsamaks. Uurides hosteli valvelauast, mis kell Pekingi raudteejaamast lennujaama bussid sõidavad, selgus, et lennujaama on võimalik ka metrooga minna. Ja meie, lollid, olime tulles bussi kasutanud, sest just nii soovitati hosteli koduleheküljel.
Enamik turiste huvitavaid kohti asub Pekingi metroo teise ringliini ääres. Sealt ümber istudes kulub kümmekond minutit ja 25 jüaani, et lennujaama jõuda. Buss sõidab lennujaamast raudteejaama ligi tunni.