P, 3.12.2023

Galerii: Moekunstnik Britt Samoson näitab Tallinna teletornis tiivulisi hapraid olendeid

, Elu24 peatoimetaja
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Moekunstnik Britt Samoson näitab Tallinna teletornis avataval näitusel tiivulisi hapraid olendeid.

1. augustil toimus Tallinna teletornis kunstnik Britt Samosoni illustratsioonide esiknäituse “Tint ja taevas” avamine.

Näitusel, mis jääb külastajetele lahti terveks augustikuuks, näidatakse Briti lemmikjoonistusvahendite, ülipeene joonega tindipliiatsite ning akvarellidega tehtud töid.

Britt armastab oma joonistustes rafineeritud detailide ja õrnalt hajuvate vesivärvide vastuolu, mida on parim vaadelda eelkõige avaras heledas keskkonnas ning lähedalt.

Britt Samosoni kolleeg, ehtekunstnik Tanel Veenre on samuti Britt Samosoni loomingu austaja: “Ka minu seinal on üks Briti joonistus - hõrk liblika ja inimese vahepealne olend, mõtlik ja lendu tõusta püüdev.”

Briti käekirja kohta ütleb Veenre aga järgmist: “Kusjuures sõna JOONistus saab Briti käe all ausa vaste, sest just joontega ta mängibki; nagu kangur niitidega - peened ja haprad jooned vormimas ebamaised siluette.”

Britt Samoson sõnab oma joonistusstiili kohta ise: “Abstraktsete voogavate vormide sees elavad tiivulised ning haprad olendid vajavad enda ümber rohkesti õhku ning "lennuruumi". Teletorni panoraamvaatega ruumis viibides tundsin koheselt, et just siia, taevasse, tahan kutsuda inimesi oma maailma avastama!”

2006. aastal Eesti Kunstiakadeemia moedisaini alal lõpetanud Britt on aastast 2008 oma uuenduslike projekt-kollektsioonidega esinenud Tallinna moenädalal ning saanud mitmel konkursil, sealhulgas Baltic Fashion Awardil, kõrge tunnustuse osaliseks. Eelmisel kevadel pärjati Briti ruumiline kollektsioon “Square Cut” ka Väikese Kuldnõelaga.

Eelnevalt erinevatele ajakirjades ja loomeprojektides oma loomingut näidanud Britt Samosoni debüütnäitusel esitletakse spetsiaalselt selle väljapaneku jaoks valminud joonistusi.

Vaata pildigaleriid!

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles