Eile Tartust Pärnu poole teele asunud laulupeo tuli jõudis Tartu meeskoori Akadeemiline Emajõgi ja naiskoori Emajõe Laulikud hoole all õhtuks viikingilaeva Turm pardal Amme jõe kaldale Kärkna kloostri varemete juurde.
Tartu laulupeo ajal maha sadanud vihmavesi oli paisutanud Amme jõge sedavõrd, et andis võimaluse kogu laevastikuga kenasti jõkke ja soovitud kohta sisse liuelda.
Kui kohalikud elanikud seda laevastikku vaatasid, vangutasid nad ainult päid ja ütlesid, et see on täiest uskumatu, et paadid said peatuda seal, kus nad peatusid - enamati kasutatavad kohalikud traktoristid seda koolmekohana ning sõidavad sellest lihtsalt üle.
Tuletulemise kapten Mati Raamat selgitas laulupeotule tulemist just Kärkna kloostri varemete juurde sellega, et tegemist on silmapaistva kultuuritaustaga paigaga.
Pühapäeva õhtul tuld Tartu, Laeva ja Tähtvere vallavanematele üle andes ütles ta: "See koht on eriline. Anname kerge südamega tänaseks tuleteile, sest teame, et oskate seda hoida ja oskate talle anda jõudujuurde, et laulupidu saaks võimsam ja kaunim kui kunagi varem."
Kärkna ehk Muuge klooster, mis alustas tegevust 1233.aastal, oli üks viiest Eesti aladel tegutsenud tsistertslaste mungakloostrist. See oli tõeline kindlusklooster. Siin tegutses esimene professionaalne koor ja siin asus ka esimene raamatukogu Eesti aladel. Tänaseks on alles vaid varemed Amme jõesuudme lähistel, kuid kloostri omaaegsest suurusest saab aimu allesjäänud kivimüüride järgi.
Tartu vallavanem Aivar Soop rääkis, et varasematel aegadel on kloostrivaremetes üritusi peetud, viimati oli paik populaarne Sootaga sovhoosi tegutsemisajal, kui siin peeti jaanipidusid. Samuti pidasid siin oma suvepäevi Tartu koolilõpetajad. Paraku on viimastel aegadel koht unustuse hõlmas olnud.
Nüüd, tänu laulu- ja tantsupeo tule veeteed pidi saabumisele võeti ette kaldaäärse ja varemete võsast puhastamine, hein on niidetud ja püsti on pandud lipumast. Sellega nägi vaeva Aigar Lepp ja tema meeskond.
Kordatehtud peoplats jääb ootama järgmisi üritusi.