Tänapäeval toimuvad muidugi peale rulavõistlusi ka korralikud järelpeod. Kas tollal käis asi samamoodi või oli see tõsisem spordivõistlus?
See oli ikka tõsine spordivõistlus. Kui läbi sai, kobisime kuttidega Pärnu-Tallinn bussi peale ja tukkusime koduni. Õhtul kogunesime aga uuesti Seljakus ja siis tehti väikesed õlled.
Mille poolest erinevad teie arust vanakooli ja uuekooli Kuldrula?
Meie ajal polnud rampe. Sõideti suusaslaalomi loogikaid.
Kas rulatamine oli populaarne?
Rulatsid need, kes talvel slaalomit sõitsid. Seega meid tol ajal palju ei olnud. Suhtuti ikka huviga ja heatahtlikult.
Ilmselgelt erinesid siis võistlused tänapäevastest, kus tehakse väga tehnilisi trikke. Kas asi piirdus ainult ajapeale slaalomiga või harrastati ka freestyle’i? Palun rääkige võistluse formaadist. Samuti ehk saate rääkida, milline 80. rulapark välja nägi?
No ei olnud sellist asja nagu “rulapark”. Sõideti kalkutega vaiksetel sõiduteedel ja lauluväljaku Oru tänava poolsel küljel. Tollane rulalaud oli tasapinnaline, aga mingeid trikke ikka tegime, näiteks tagaratastel 360 kraadiseid pöördeid jne.
Kas teil oli võimalus lääne rulasid ka kuskilt sebida, või tuli ainult kohaliku spordipoe toodanguga leppida?
Sain proovida „lääne“ rula aga see oli väikeste ratastega (nagu tänapäeval) ja tõeliselt aeglane. Toonased Pärnu rulade rattad olid polüretaanist ja valmisid Võru Gaasianalüsaatorite tehases. Nad olid kiired ja pidasid laitmatult ka tolmusel teel.
Ühes rula lühidokis mainiti, et Nõukogude Liidus pidi defitsiidi tõttu ise do it yourself stiilis rulasid ehitama. Ühes ajakirjas olevat lausa õpetus, et rularattaid saab nii teha, et liimid kaks hokilitrit kokku ja puurid keskele augu. Kas oli vajadus ise meisterdada rulaelemente?
Pole hokilitritest midagi kuulnud. Küll aga sai kulunud rataste asemele Võrust uusi rattaid lunimas käidud.
Millal te viimati rulaga sõitsite?
Poja rula peale astusin viimati 2009. aastal.
Mõtteteri tänapäeva Kuldrula väisajatele?
Arvan, et nii 80. kui tänaste rulasõitjate ühisosa on tehniliselt oma keha valitsemine. Kui seda tehakse hästi, on see peale enda ka kõrvaltvaatajale nauditav.