Ajalugu kordub: Reno Hekkonens on tühistanud akrediteeringuid ka varem

Alphaville saabus Tallinna skandaali saatel.

FOTO: Jelena Rudi

Möödunud aastale, mil promootor Reno Hekkonens Tallinna Lennujaamas hüsteeriliselt märatses ja politseid tegevusetuses süüdistas ning sellest emotsionaalseid pressiteateid vorpis, järgnes tänavune Elu24 akrediteeringute tühistamine. Tühistamisi on Hekkonensilt tulnud ka varem.

Möödunud aastane intsident puudutas Tallinna Lennujaama jõudnud Saksa retroansamblit Alphaville'i. Õllesummeri korraldaja Reno Hekkonensi ning politsei sekkumisega lennujaama ülemisse parklasse valesti pargitud autoga tõi siis selgust lennujaama pressiesindaja Lauri Linnamäe kiri Elu24 toimetusele.

«Selguse huvides märgiks kõigepealt, et kunagise menubändi (Alphaville - toim.) muusikud intsidendis ei osalenud, intsident puudutas valesti parkinud auto juhti, keda politsei korrale kutsuma läks, ning artiste vastu võtma tulnud Hekkonensi, kes vastas politseiametnike manitsusele väljakutsuva ja üleoleva käitumisega ning neid eesootava meediapeksuga ähvardas,» avaldas Linnamäe toona.

Linnamäe terav noot lendas ka Hekkonensi möödunud aastal väljastatud emotsionaalse pressiteate pihta. «Hekkonensi emotsionaalses toonis kirjeldatud intsident sai selgelt ja üheselt alguse lennujaama parkimiskorralduse rikkumisest ning politsei ainumõeldav käitumine on sellele reageerida.»

2011. aastal tühistas Reno Hekkonens BNSile antud Õllesummeri akrediteeringu. Hekkonens kuulis raadiost Õllesummeri kohta käivat uudist, mis talle ei meeldinud. Mees eeldas, et tegemist on BNSi uudisega ja tühistas uudisteagentuuri ajakirjanikule väljastatud akrediteeringu. Hiljem selgus, et raadiost kuuldu ei olnud BNSi uudis.

Elu24st vorbitud tänane pressiteade ähvarduskirjaga sarnaneb seega üks ühele möödunud aastatel toimunuga.