Fotograaf Indrek Galetin: sitast saab saia teha küll

Indrek Galetin Moskvas Eurovisioonil

FOTO: Erakogu

Fotograaf Indrek Galetin, kes elab ja töötab Londonis, tunnistas, et ta on viimastel aastatel päris mitmete maailmakuulsate inimestega kokku puutunud.

Buduaar uuris Indreku käest, millist staari ta võimaluse korral kunagi kindlasti pildistada tahaks.

«Minu peas keerleb seoses sellega palju mõtteid ja ideid. Maailm on avar ja kunagi ei tea, kellega võib elu sind täna kokku viia. Londonis elades olen näinud ja suhelnud paljude maailmanimedega. Siinpool täpsustaks, et minu jaoks ei oma tähtsust nende isikute populaarsus tänapäeva tarbimisühiskonnas, sest kuulsus on kõigest kaduv illusioon. On ju nii, et täna teavad ja armastavad sind kõik ja homme ei mäleta mitte keegi. Hindan inimeste puhul siirust ja elutervet ambitsioonikust. Muidugi peab tõdema, et fotograafina ihaldan ka välimist ilu, kuid alati kooskõlas sisemisega,» tõdes Indrek, et tema jaoks on lisaks ilule oluline ka sisu ning tuntuks olemine ei mängi tema jaoks mingit rollli.

Räägime ilust lähemalt. Kas Indrek oskab inetust pildist ilusa pildi teha?

«Ilu on vaataja silmades - see, mis on hea minu arvates, võibolla inetu või halb teiste jaoks. Tänapäeva tehnoloogiat, inimeste võimeid ja geniaalsust arvestades saab peaaegu alati sitast saia teha. Ma ei näe probleemi täiesti «tühjast» pildist töötlemise käigus midagi enamat luua. Kas see ka toimima hakkab, on juba omaette küsimus,» muigab Indrek.

Mis teeb fotograafist hea fotograafi? Keda peab Indrek Eesti fotograafidest kõige andekamaks?

«Nagu ma juba eespool mainisin, siis mis on minu arvates hea, võib sinu arvates olla andetu ja nõrk. Mis teeb fotograafist hea fotograafi? Võime jääda iseendaks ja luua oma käekirja. Eestis on neid vähe, mujal maailmas leidub nii mõnigi,» ei soovi Indrek ühtegi nime nimetada, kuid tunnistab, et paar head fotograafi Eestis kindlasti on.